کد خبر: 1910

بانک فرانسویˈب ان پ پاریباˈ فرانسه در مورد دور زدن تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ایران، کوبا و سودان گناهکار شناخته و به پرداخت جریمه هشت میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلاری محکوم شد

به گزارش قم خبر, ایرنا به نقل از  ˈروماندی نیوزˈ سوئیس خبر داد، با اعلام حکم نهایی بانک فرانسوی، این بانک مجبور می شود سنگین ترین جریمه ای را که تاکنون آمریکا برای یک بانک خارجی تعیین کرده، پرداخت کند.


این بانک همچنین مجبور است از اول ژانویه سال ۲۰۱۵ میلادی به مدت یک سال، عملیات بانکی با واحد پولی دلار را به ویژه در زمینه معاملات بازار نفت و گاز به حالت تعلیق در آورد.

ˈاریک هولدرˈ وزیر دادگستری آمریکا طی بیانیه ای اعلام کرد : ب ان پ با پنهان کردن معاملات ممنوع خود و فریب دادن مقامات آمریکا، کار نادرستی انجام داده است. این اقدامات نمونه نقض جدی قانون آمریکا محسوب می شود.

این بانک فرانسوی همچنین نقل و انتقال مبلغ شش میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار را به نام مشتری سودانی، یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار را به نام کوبا و ۶۵۰ میلیون میلیون دلار را به نام مشتری ایرانی خود با آمریکا پذیرفته است.

ˈژان لوران بونافهˈ مدیرعامل بانک ب ان پ پاریبا در بیانیه ای مراتب تاسف خود را از ˈ اشتباهات گذشتهˈ بیان کرد و اطمینان داد که تحریم آمریکا علیه این بانک هیچ تاثیری بر توان عملیاتی و تجاری این بانک در پاسخ به نیاز ˈتقریبا همه ˈ مشتریانش نخواهد گذاشت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری