کد خبر: 1902

محمد‌نبی حبیبی اظهار داشت: اینکه بگوییم "جدیدالاسلام‌ها با ماهواره مخالفند" اشتباه است، چرا که قدیم‌الاسلام‌ها هم برنامه بد ماهواره را تقبیح و محکوم می کنند.

به گزارش قم خبر، محمد‌نبی حبیبی در گفتگو با نسیم با اشاره به اظهارات اخیر هاشمی رفسنجانی مبنی بر اینکه "جدیدالاسلام‌ها با ماهواره و اینترنت مخالفند و از آن می‌ترسند"،‌ اظهار داشت: هاشمی رفسنجانی در جلسات مختلف صریحا اعلام کرده که می‌خواهد در موضوعات سیاسی فراجناحی عمل کند و بارها این اظهارات را تکرار کرده ولی فراجناحی عمل کردن هاشمی در مواقعی به طور کامل صورت نگرفته و غالبا به نفع اصلاح طلبان موضع گیری کرده است.


وی تصریح کرد: هاشمی در جلسه ای که بنده هم حضور داشتم این جمله را تاکید کرد که من به همه از جمله اطرافیان،‌ نزدیکان،‌ دوستان و خانواده خود گفته‌ام که سر سه موضوع "نظام اسلامی،‌ ولایت فقیه و شخص آیت الله خامنه ای" با کسی معامله نمی کنم اما این اظهارات هاشمی در مواردی از جمله خطبه های ۲۶ تیر ۸۸ یا نامه ای که ایشان قبل از فتنه ۸۸ به مقام معظم رهبری نوشتند در قسمت قابل توجهی که ایشان مدعی بودند، انطباق ندارد و در مواقعی اتفاق می افتد که این عدم انطباق و تفاوت میزانش بسیار بالاست.

حبیبی با بیان اینکه ماهواره یک رسانه عمومی است که هم برنامه های خوب و هم برنامه های بسیار بد و ضد اسلامی دارد،‌ افزود: اینکه تمام برنامه‌های ماهواره را مطلقا خوب و یا بد بدانند، این جور قضاوت‌های مطلق در خصوص ماهواره درست نیست اما با توجه به اینکه توسعه فساد و انحراف در بسیاری از برنامه های ماهواره‌ای بخصوص آنهایی که دشمنی آشکار با اسلام و جمهوری اسلامی دارند بسیار سنگین است، لذا اینکه بگوییم "جدیدالاسلام ها با ماهواره مخالفند" اشتباه است، چراکه قدیم الاسلام ها هم کسانی هستند که برنامه خوب ماهواره را تایید و برنامه بد ماهواره را تقبیح و محکوم می کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: ماهواره اولا بر زندگی مردم قطعا تاثیر دارد و ثانیا کفه ترویج فساد و بی بندو باری و انحراف در برنامه های ماهواره ای آن که توسط معاندین با نظام جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شود سنگین تر است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان با اشاره به تغییر مواضع هاشمی در سال های گذشته خاطرنشان کرد: علتی در این خصوص ذکر نمی کنم به دلیل آنکه درخصوص تفاوت‌های موجود در این اظهارات خود آقای هاشمی باید پاسخ دهد.

گفتنی است پایگاه اطلاع رسانی هاشمی رفسنجانی در روزهای گذشته صحبت هایی منتشر نشده از رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را منتشر کرده که وی در این سخنان با بیان اینکه "جدید الاسلام ها به جان انقلاب و مردم افتاده اند"، گفته است: "این گروه فرصت طلب که در دوران مبارزه حضور نداشتند، امروز قدرت را برای خودشان ابدی و مادرزادی و ارث حساب می کنند، تلاش می کنند که نگذارند در کشور اینترنت باشد. چقدر ماهواره را از بالای پشت بام ها جمع کردند، و من نمی دانم چه تاثیری کرد؟ کار اینها نه تنها از آگاهی مردم چیزی کم نکرد بلکه بر آگاهی مردم افزود."

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری