کد خبر: 1863

شبکه سوم سیما یک شنبه شب قسمت نخست یک مجموعه تلویزیونی را روی آنتن برد که از روی سریال کمدی معروف آمریکایی کپی برداری شده است.

به گزارش قم خبر و به نقل از پارسینه؛ پخش سریال «هفت سنگ» به تهیه کنندگی «مجید مولایی» و کارگردانی «علیرضا بذر افشان» در حالی رخ می دهد که سناریو و شخصیت پردازی های آن از روی سریال پرمخاطب و در حال پخش «Modern Family» محصول شبکه abc ایالات متحده اقتباس شده است.


از سوی دیگر رخدادهای داستانی قسمت نخست هفت سنگ آن قدر شبیه قسمت نخست سریال «Modern Family» بوده که مخاطبان مجموعه آمریکایی از رخدادهای سکانس های بعد مطلع بودند و می توانستند آن را پیش بینی کنند.

هرچند در سریال آمریکایی یکی از زوج ها دو مرد همجنس گرا هستند که یک نوزاد دختر ویتنامی را به فرزندخواندگی پذیرفته و در قسمت های پخش شده اخیر حتی با یکدیگر ازدواج کردند، اما در سریال هفت سنگ این زوج عجیب به یک مرد و زن تبدیل شده اند.

پیشتر نیز برخی مجموعه های تلویزیونی همچون «خانه سبز» و «پاورچین» به تقلید آزادانه از سریال مطرحی چون «Friends» پرداختند و برخی داستان ها را از روی آںها دزدیدند و صدای کسی هم در نیامد، اما اکنون مشخص نیست صداوسیما درباره میزان شعور و فهم مخاطبان خود چه فکری می کند که یک سریال معروف را مانند بالیوود عینا کپی برداری کرده و روی آںتن می برد.

از سوی دیگر واقعا درک این موضوع دشوار است که کارگردان و تهیه کننده و نویسندگان «هفت سنگ» با چه انگیزه ای در این سرقت هنری مشارکت کرده اند و اقدام خود را توجیه می کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری