کد خبر: 178

در وزن ۴۲ کیلوگرم

فرنگی‌کار خوش‌آتیه قمی با اعزام به کشور گرجستان سومین حضور در میادین برون‌مرزی و مسابقات بین‌المللی کشتی فرنگی را تجربه خواهد کرد.

به گزارش قم خبر و به نقل از خبرگزاری فارس از قم، بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون کشتی کشورمان در حالی که دوره جدید رقابت‌های کشتی فرنگی بین‌المللی گرجستان با عنوان می‌سخاتا برگزار می‌شود و در آنچهره‌های آینده‌دار کشتی از کشورهای مختلف جهان حضور دارند، تیم کشورمان نیز با ترکیبی متشکل از ۶ فرنگی کار به این مسابقات اعزام می‌شود.

در واقع با توجه به نزدیکی به زمان برگزاری رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان و همچنین پیکارهای کشتی فرنگی المپیک نوجوانان جهان در کشورهای بلاروس و چین، کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی قصد دارد در سه وزن آخرین وضعیت فرنگی‌کاران حاضر در اردوی تیم ملی را بسنجد و از بین حاضرین در این اوزان بهترین نفر را برای همراهی تیم ملی در این دو میدان مهم جهانی انتخاب کند.

بدین ترتیب کشتی‌گیران اوزان ۴۲، ۵۴ و ۶۹ کیلوگرم قرار است در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان راهی رقابت‌های بین‌المللی گرجستان با عنوان جام می‌سخاتا شوند و در وزن ۴۲ کیلوگرم دو کشتی‌گیر قمی حضور دارند که یکی از آن‌ها محمدجواد رضایی است.

رضایی در کنار دیگر هم استانی خود یعنی علیرضا نجاتی در این وزن به دنبال کسب دوبنده تیم ملی برای حضور در مسابقات جهانی و المپیک نوجوانان است در حالی که این کشتی‌گیر آخرین موفقیت خود را کسب مدال برنز جام بین‌المللی کودک به دست آورده است.

این در حالی است که در اردیبهشت ماه سالن شهدای هفتم تیر شهر تهران میزبان و پذیرای تیم‌ها و کشتی‌گیران شرکت کننده در پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی جام بین‌المللی کودک بود و در پایان رقابت‌هایی که نوجوانان آینده‌دار کشتی کشورمان با یکدیگر و حریفان خارجی شرکت کننده در این دوره از مسابقات سرشاخ شدند محمدجواد رضایی صاحب نشان برنز شد.

این در حالی است که کشتی‌گیران ملی‌پوش تقریبا‌‌ همان نفراتی هستند که در اردو و برنامه‌های آماده‌سازی چند ماه اخیر تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان حضور دارند و پیش از حضور در جام بین‌المللی کودک در مسابقات بین‌المللی جام پیروزی در ترکیه و همچنین جام بین‌المللی فدراسیون کشتی آذربایجان نیز به میدان رفته‌اند.

محمدجواد رضایی کشتی‌گیر آینده‌دار قمی جزو یکی از کشتی‌گیران حاضر در پنج وزن روز نخست این پیکار‌ها بود و در این وزن علیرضا نجاتی از قم به عنوان نماینده کشورمان همراه با ذوالفقار علی‌اف از کشور آذربایجان به دیدار نهایی رسیدند و برنده این مسابقه نجاتی بود و وی قهرمان شد، ضمن اینکه کشتی‌گیر آذربایجانی به مقام نایب‌قهرمانی رسید و مقام سوم مشترک به بیک سلطان ماکی‌شوف از قرقیزستان و محمدجواد رضایی دیگر کشتی‌گیر قمی و نماینده کشورمان رسید.

بدین ترتیب از بین چهار کشتی‌گیری که قرار است در مسابقات بین‌المللی گرجستان جام می‌سخاتا به میدان بروند، محمدجواد رضایی در وزن ۴۲ کیلوگرم در کنار علیرضا نجاتی روزهای ۱۲ تا ۱۴ خرداد ماه راهی این کشور می‌شوند تا به مصاف حریفان بروند.

انتهای پیام /

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری