کد خبر: 1752

جبهه استکبار و کشورهای غربی و حامیان گروه های تکفیری باید به این نکته مهم کاملا واقف باشند تروریستهای عضو داعش که از کشورهای گوناگون به عراق سرازیر شده اند، در صورت جان سالم به دربردن و بازگشت به کشور خود، مبتنی بر همان افکار و اندیشه های غلط و متحجرانه، تهدیدی برای هموطنان و حکومت هایشان خواهند بود

به گزارش قم خبر و به نقل از "خیبرآنلاین" - حسین زندیه / مدتها است که رسانه های استکباری، صهیونیستی و دولت های مرتجع در منطقه اینگونه تبلیغ می کنند که ماهیت منازعات در سوریه و عراق از اختلافات مذهبی بین شیعه و سنی نشات گرفته است. اینگونه شانتاژها برخلاف واقعیات در صحنه بوده و باعث خواهد شد قضایا وارونه جلوه داده شده و کل منطقه با مخاطرات جدی مواجه شود.

جریانی به نام "داعش" به معنای دولت اسلامی عراق و شام اخیرا در سوریه و عراق با وحشیانه ترین روش ها دست به اقدامات تروریستی می زنند و توانسته اند از این طریق مناطقی از این دو کشور را به اشغال خود درآورند.

همانطوری که چندی پیش برخی رسانه ها با مضمون دست های پنهان ریاض در ناامنی های منطقه از سوریه تا پاکستان مطالبی را منتشر کردند، این جریانات ساخته و پرداخته سرویس های اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی از کشورهای اروپایی و دولت های مرتجع عربی در منطقه مانند عربستان و قطر است.

سکوت مرگبار نهادهای بین المللی و کشورهای غربی و مرتجع عربی در قبال جنایات داعش مهر تاییدی براین امر است که این گروه از کدام آبشخور ارتزاق می کند.

این در حالی است که کشورهای غربی به سرکردگی آمریکا مدت هاست ادعای مبارزه‌شان با تروریسم گوش فلک را کر کرده است اما در رویارویی با این جریانات نه تنها برخورد و تصمیم جدی و عاقلانه ای نگرفته اند، بلکه باعث شده اند منطقه غرب آسیا دستخوش جنگ و درگیری و خونریزی با بدترین و  وحشیانه ترین نوع ممکن گردد.
 

قدر مسلم بر هیچکس پوشیده نیست که این گروه های تروریستی از کجا و چگونه شکل گرفته اند و ازچه منابعی تغذیه می شوند.

با نگاهی به رسانه های جهانی و آمریکایی به راحتی می توان دریافت که مقامات دولتی کاخ سفید یکی از عوامل اصلی پرورش و توسعه تروریسم در منطقه غرب آسیا بوده اند.

سخنان اخیر "سوزان رایس" نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد و مشاور ارشد سیاست خارجی اوباما، نزدیکترین مثال برای تایید این نکته است که دولت اوباما در حال تجهیز مخالفان دولت سوریه از جمله گروه "النصره" و دیگر گروه های وابسته به القاعده است که بسیاری از آنان از ارتش آزاد سوریه جدا شده و اینک به داعش پیوسته اند.

"رایس" اعلام داشت: "واشنگتن قصد ارسال تجهیزات نظامی وغیر نظامی به مستشاران "میانه رو" را دارد. سخنی که بلافاصله در" پایگاه خبری اینفووار"با استناد به آن درصدد تاییدش برآمد و از وجود سلاح های آمریکایی در دست نیروهای داعش خبر داد.

روزنامه انگلیسی "ایندیپندنت" نیز در همین زمینه می نویسد: "جمال معروف" رهبر گروه النصره با کمک سازمان سیا ودستگاه اطلاعاتی قطر و عربستان سعودی حلقه پنهانی داعش بوده که از دل اپوزیسیون سوریه شکل گرفت.

حال با این نشانه های روشن، مضحک خواهد بود که بشنویم اکنون رئیس جمهور آمریکا و وزیر امورخارجه آن ادعای مقابله با شورشیان داعش در عراق را دارند!پر واضح است که هیچ کس مخالف مقابله با شورشیان،خواه از سوی آمریکا،خواه از هرجانب دیگر نیست،اما این سوال جدی مطرح است که مگر می شود کشوری که خود در پرورش این گروه تروریستی نقش اساسی را ایفا کرده است هم اکنون در مبارزه با آن صادق باشد؟! ونیز اینکه آمریکا با چه اهدافی گروه های تروریستی را در منطقه پرورش وحمایت می کند؟!اگر نیم نگاهی به اظهارات اخیر"نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی شود،اهداف آمریکا وکشورهای حامی تروریسم کاملا مشخص خواهد شد و نتانیاهو دانسته یا ندانسته پرده از این اهداف برمی دارد.آنجا که وی در گفتگو با شبکه "ان بی سی"آمریکا در باره درگیری های عراق می گوید"آنچه امروز در خاورمیانه و درعراق ودر سوریه می بینید،تنفر شدید میان بنیاد گرایان شیعه به رهبری ایران وبنیاد گرایان سنی به رهبری القاعده و داعش ودیگران است.

وی اضافه می کند هر دو این اردوگاه ها، دشمنان ایالات متحده هستند و وقتی دشمنان شما باهم می جنگند،اجازه ندهید هیچ کدام تقویت شوند، هر دو را تضعیف کنید! معنای دیگر اظهارات نتانیاهو یعنی اینکه برادر کشی بین مسلمانان در راستای سیاست های آمریکا و رژیم صهیونیستی است! واین یاد آور شعار استعمار پیر،"تفرقه بینداز وحکومت کن"است.

ذکر این نکته ضروری است که رژیم صهیونیستی خود از حامیان اصلی تروریست های تکفیری داعش است، بطوریکه "گوردون داف"تحلیل گر سیاسی در مقاله ای در تارنمای شبکه پرس تی وی می نویسد: "شبه نظامیان گروه تروریستی داعش از حمایت کامل اطلاعاتی و لجستیکی آمریکا، اسرائیل"رژیم صهیونیستی" و عربستان برخوردار هستند.

داعش از مواد غذایی با بسته بندی اسرائیلی استفاده می کند."در همین حال منابع کردی نیز اعلام کرده اند با پاکسازی بخش هایی  از مناطق تحت تصرف داعش، مواد غذایی و تجهیزاتی متعلق به داعش کشف شده که بسته بندی آنها اسرائیلی است.

علاوه بر موارد ذکر شده، قدر مسلم یکی دیگر از اهداف جبهه استکبار در حمایت از گروه های تکفیری، مقابله با صدور انقلاب اسلامی در منطقه وهمچنین مقابله با حزب الله لبنان است. لذا با توجه به آنچه که گفته شد،هیچگونه شبه ای باقی نخواهد ماند که این گروه های تکفیری وتروریست ازکجا وبا چه هدفی ساخته وپرداخته شده اند.اما نباید از این نکته غافل شد که درمقابل جبهه ی استکبار نباید بیکار ومغفول ماند و باید از فرصت ها به نحو شایسته ای بهره برداری کرد و درصورت لزوم تهدیدات را به فرصت مبدل ساخت واز وضع موجود فرصت های طلایی را درو کرد.

لذا در این زمینه علاوه بر رمزگشایی جعبه سیاه گروه های تروریستی و حامیان آنها، به نظر می رسد ذکر چند نکته از فرصت های خوبی به وجود آمده، لازم و ضروری است:

1- یکپارچگی رهبران تشیع در عراق که از سال2003 تا کنون بی سابقه بوده است.

2- پاکسازی ارتش عراق از باقی مانده های رژیم بعثی.

3- تشکیل بسیج مردمی وجریان مذهبی مسلح برای دفاع از عراق.

4- نقش بی بدیل ومیدان داری مرجعیت دینی در عراق و لبیک بیش از 2میلیون نفر عراقی به حکم کفایی مرجعیت عراق.

5- شهادت 12 نفر از علمای اهل تسنن در موصل بدست جنایتکاران داعش نشان از آن دارد که جنگ موجود، جنگ بین شیعه وسنی نیست بلکه جنگ خشک مغزان متحجرواجیر شده با مسلمانان آزاده است.واین دقیقا خلاف ادعاهای رسانه های غربی است که این جنگ را "پیکار جریان سنی" و"پیکار جریان شیعی"معرفی می کنند.

6- مشروط کردن کمک آمریکا به حذف مالکی از قدرت، ادعای دروغین دموکراسی وحقوق بشر آنان را برای چندمین بار برملا ساخت وهمچنین درخواست کمک دولت عراق از جمهوری اسلامی ایران، نشان از جایگاه رفیع ایران در منطقه دارد.

7- زمینگیرشدن داعش و جریان بعثی در عراق، جیغ بنفش عده ای از حامیان تروریستها مانند ترکیه و عربستان را درآورد و نشان از آن داشت که اینان پس از ناامیدی از جبهه سوریه، میدان داران بحران در عراق هستند.

8- تجربه تشکیل جبهه پایداری در سوریه تحت عنوان "حزب الله سوریه" افق جدیدی پیش روی مبارزان عراقی خواهد گذاشت و باعث می شود که جبهه مقاومت در منطقه به شکل جدید و منسجم تر تشکیل وتداوم یابد.

و اما سخن آخر خطاب به جبهه استکبار و کشورهای غربی و حامیان گروه های تکفیری است، آنان باید به این نکته مهم کاملا واقف باشند تروریستهای عضو داعش که از کشورهای گوناگون به عراق سرازیر شده اند، در صورت جان سالم به دربردن و بازگشت به کشور خود، مبتنی بر همان افکار و اندیشه های غلط و متحجرانه، تهدیدی برای هموطنان و حکومت هایشان خواهند بود.

دور نخواهد بود که تروریست های جمع شده در سوریه و عراق در اقصی نقاط جهان پخش شده و با تشکیل شبکه های تروریستی باعث ایجاد رعب و وحشت شوند. کسانی که امروز با هدف مخدوش نمودن چهره اسلام از یکطرف و ایجاد اختلافات مذهبی، طایفه ای و قبیله ای در جهان اسلام از طرف دیگر، این گروه ها و افراد را مورد حمایت قرار می دهند، منتظر روزی باشند که مجبور شوند برای  نابودی آنان هزینه های گزافی را بپردازند.
 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری