عضو هیئت علمی دانشکده شهید محلاتی قم افزود: صداهای مخالف متعدد در جامعه باعث ارتقاء جایگاه نظام جمهوری اسلامی می شود.

حسن تلاشان در گفتگو با خبرنگار قم خبر پیرامون همایش ما نگرانیم اظهار کرد: هر نوع صدای مخالف در چارچوب قانون برای نظام مفید است.

عضو هیئت علمی دانشکده شهید محلاتی قم افزود: صداهای  مخالف متعدد در جامعه باعث ارتقاء جایگاه نظام جمهوری اسلامی می شود و در پی آن ضعف های موجود در جامعه رصد و راهکارهایی برای رفع آن مطرح می گردد.

وی با اشاره به نگرانی های موجود در جامعه بیان کرد: ایده ها و نظرات مخالف در جامعه نه تنها باعث نگرانی بلکه باید مورد استقبال قرار گیرند که موجب تقویت نظام جمهوری اسلامی و مسئولینی که گاهی با این ایده ها مخالفت می کنند می شود.

حسن تلاشان با نگاهی به مذاکرات هسته ای عنوان کرد: در مسئله مذاکرات هسته ای اگر صداهای مخالفی در داخل کشور وجود داشته باشد جایگاه مذاکره کنندگان را در مذاکرات هسته ای ارتقاء و قدرت چانه زنی بیشتری به آنها می دهد، طرف مذاکره کننده باید به این نکته توجه کند که اگر این مذاکرات به نتیجه نرسد امکان دارد کسانی قدرت بیستری بگیرند که با اصل مذاکرات مخالفت می ورزند .

عضو هیئت علمی دانشکده شهید محلاتی قم  خاطر نشان کرد: مسال فرهنگی ریشه های مختلفی دارد؛ شبکه ماهوره اینترنت و رسانه های مختلف که خبرهای دنیا را انتقال می دهند.

وی در خصوص مسائل فرهنگی یادآور شد: هر فرهنگی که قوی تر عمل کند می تواند خود را بر مردم دنیا تحمیل کند. رسانه ها ی استکباری، قدرت های غربی، ماهوره ها و اینترنت بشدت درباره رواج فرهنگ غربی در کشورهای اسلامی و جهان سوم عمل می کنند ودر صدد تحمیل فکر، ایده و فرهنگ خود بر مردم جهان هستند و در این راستا از امکانات بسیار گسترده ای که در اختیار دارند استفاده می کنند.

تلاشان افزود: یکی از مشکلاتی که در جامعه وجود دارد مسال فرهنگی است که قسمت عمده مشکل فرهنگی ما ناشی از فرهنگ و توان انتقال فرهنگ به جهان سوم و کشورهای اسلامی توسط کشورهای غربی است.

وی درباره از بین بردن مسائل فرهنگی یادآور شد: کسانی که با فرهنگ جامعه سروکار دارند، مسولین نظام که امکانات لازم را در این زمینه در اختیار دارند و همچنین نخبگان فکری در حوزه و دانشگاه می توانند در ریشه کنی این مسائل نقش عمده داشته باشند.

حسن تلاشان در پایان خاطرنشان کرد: دو نوع نخبه که می توانند در این زمینه تاثیر گذار باشند نخبگان فکری که در واقع فکر و ایده تولید می کنند و فرهنگ را به دیگران انتقال دهند. دسته دوم؛ مسئولان که در راس قدرت هستند و امکانات لازم را در انتقال  فرهنگ در اختیار دارند. این نخبگان باید بستر را فرا هم کنند که  فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی را نه تنها در ایران بلکه در سراسر نقاط دنیا هم صادر شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری