در گذشته یکی از کسانی که این نشان را از دولت فرانسه دریافت کرده بود سلمان رشدی مرتد می باشد که در روز تولد ملکه بریتانیا نشان و القاب افتخاری، "سر"، را دریافت نمود. این نشانها و القاب به کسانی تعلق می گیرند که در زمینه کاری خود سابقه درخشانی داشته باشند!

به گزارش قم خبر و به نقل از سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز اخیرا دولت فرانسه جایزه به اصطلاح هنری موسوم به شووالیه را به محمد رضا شجریان (خواننده حامی فتنه) اعطا نموده و رسانه ها و نشریان نزدیک به فتنه و اصلاحات نیز مسئولیت بزرگ نمایی و تکثیر این خبر را در جامعه بر عهده گرفته اند.

بنا بر این گزارش بازخوانی نشان هایی که دولت فرانسه به افراد مختلف داده است نشان از این است که فرانسه اعطای نشان های دولتی را فقط به عناصر نزدیک به سیاست های خود در کشورهای حریف می دهد کسانی که در راستای سیاست های استعماری کشور فرانسه اقدام نمایند.

به گزارش عصر امروز در گذشته یکی از کسانی که این نشان را از دولت فرانسه دریافت کرده بود سلمان رشدی مرتد می باشد که در روز تولد ملکه بریتانیا نشان و القاب افتخاری، "سر"، را دریافت نمود. این نشانها و القاب به کسانی تعلق می گیرند که در زمینه کاری خود سابقه درخشانی داشته باشند!

نگاهی به گذشته شجریان

به گزارش خبرنگار ما کارنامه سیاسی محمدرضا شجریان و اعوجاج های ۱۸۰ درجه ای سیاسی شجریان به خوبی علت اعطای این نشان را به وی مشخص می نماید. نگاه کوتاهی به آن خود گواهی مدعای ماست.

*مصاحبه های متعدد علیه نظام

پس از شکل گیری فتنه، مصاحبه‌هاي شجريان با بي‌بي‌سي فارسي، صداي آمريكا، سي‌ان‌ان و ... به خوبي نشان داد كه شجريان هيچگونه اعتقادي به مباني اصلي نظام جمهوري اسلامي كه برآمده از خواست و اراده عمومي ملت ايران است ندارد، به گونه‌اي كه در مصاحبه تيرماه سال ۱۳۸۸ با شبكه بي‌بي‌سي فارسي به نوعي مواضع دولت دهم را به انتقاد گرفت و هتاكي‌هاي فراواني را نثار شخص رئيس جمهور قانوني مردم ايران كرد.


*بی احترامی به حضرت امام(ره)

وي در مصاحبه ای با بي‌بي‌سي فارسي اين بار نه رييس جمهور بلكه مستقيما حضرت امام خميني (ره) را در تيررس سخنان نسنجيده خود قرار داد و از اين كه صدايش بر تصاوير پياده شدن امام راحل از هواپيما در سال ۱۳۵۷ از تلويزيون پخش مي‌شود به شدت انتقاد كرد و اعلام كرد كه من اين آهنگ را براي ايشان نخوانده‎ام!


شجریان در کنار گوگوش

*تهمت به اسلام

شجریان حتی در مصاحبه با خبرنگار صدای آمریکا پا را فراتر گذاشته و اسلام را به مخالفت با هنر متهم می کند! وی در بخشی از گفتگو با این رسانه آمریکایی گفته بود که «این ها هرگز با هنر کنار نمی آیند، هرگز و هرگز !!! همچنان که در طول ۱۴۰۰ سال با هنر کنار نیامدند. باز هم نخواهند آمد. موسیقی هم مانند خیلی از هنرها نمی تواند در خدمت این ها باشد.»


شجریان در آغوش سبا خویی مجری شبکه مبتذل "من و تو"

ثبت آثار دیگران به نام خود!
چرا شجریان نگفت که «ایران سرای امید» متعلق به ایشان نیست؟

مرحوم محمدرضا لطفی موزیسین سرشناس ایرانی در گلایه ای از شجریان که به ماجرای قطعه معروف «ایران سرای امید» مربوط می شود با انتقاد از شجریان درباره عدم معرفی دست اندرکاران ساخت دو تصنیف معروف انقلابی گفته بود: «در بیشتر خبرهای روزنامه‌ای و سایت‌ها و وبلاگ‌ها، تصنیف "ایران ای سرای امید" به نام شجریان رقم خورده است. نه از شاعر آن و نه از سازنده و سرپرست و معرف آن به رادیو و تلویزیون خبری هست. برای مثال اگر اشتباه نکنم، پارسال یا دو سال پیش این اثر به عنوان بهترین اثر از طرف رادیو و تلویزیون شناخته شد و برای آن جایزه تعیین کردند؛ اما هرگز اعلام نکردند که این اثر متعلق به این‌جانب است.»

شجریان و اهانت به شعور ملت

شايد مهم ترين اقدامي كه شجريان در راستاي سياست هاي دولتهاي غربي انجام داد، خواندن تصنيفي بود به نام "زبان آتش "؛ البته ديالوگ هاي آخر شجريان نيز جالب توجه است كه در پاسخ به سوال مجري بی بی سی فارسی كه مي پرسد: و آخرين ترانه اي هم كه شما خوانديد زبان آتش بود كه شعر مشيري بود و مدتها پيش گفته بود؟ اون چه ربطي به زمانه فعلي داره؟

شجريان: خوب بعد از انتخابات ما يه چيزايي ديديم كه حقيقتش ديدم كه بايد بگيم تفنگت رو بگذار زمين. آدم به روي برادرش كه آتش نميگشايد. حرف حسابي رو بايد جواب درست و حسابي داد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری