کد خبر: 1597

رئیس‌جمهور گفت: همه کشورهای اسلامی باید همکاری کنند تا خشونت و افراط‌گری از دنیای اسلام رخت بر بندد.

به گزارش قم خبر، تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید برونئی با بیان اینکه جمهوری اسلامی و برونئی به عنوان دو کشور مسلمان و دوست ارتباط خوبی با هم دارند، گفت: ما علاقه‌مندیم که روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف توسعه پیدا کرده تا شاهد روابط نزدیک‌تری بین دو کشور مسلمان باشیم.


وی با اشاره به اینکه در دنیای اسلام با مشکلاتی همچون خشونت و افراط‌گری شاهد هستیم، تصریح کرد: همه کشورهای اسلامی باید در این زمینه همکاری کنند تا خشونت و افراط‌گری از دنیای اسلام رخت بر بندد.

رئیس‌جمهور افزود: ما در منطقه و در کشورهای همسایه خود شاهد برخوردهای ناشایست و کشتار و حتی جنگ داخلی هستیم و در این رابطه کشورهای مسلمان باید در چارچوب همکاری‌های کشورهای اسلامی کمک کنند تا شاهد صلح، ثبات و امنیت در جهان اسلام باشیم.

حجت‌الاسلام روحانی، ظرفیت روابط دو کشور را برای توسعه همکاری‌ها فراوان دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا در زمینه مسائل اجتماعی، فرهنگی و امنیتی از جمله مسائل ورزشی و مبارزه با مواد مخدر با برونئی همکاری خوبی داشته باشد.

وی با اشاره به سفر آینده پادشاه برونئی در تهران اظهار امیدواری کرد که همکاری‌ها و مناسبات ایران و برونئی با سفر پادشاه برونئی در تهران بیش از پیش توسعه یابد.

همچنین در این دیدار "حاجی ملوک بن حاجی جومات" سفیر جدید برونئی در ایران نیز با تقدیم استوار نامه‌اش به رئیس‌جمهور کشورمان، روابط دو کشور را دوستانه و خوب توصیف کرد.

وی با اشاره به سفر پادشاه برونئی به ایران از امضای چند موافقت‌نامه در این سفر از جمله در زمینه‌های آموزش و پرورش، سرمایه‌گذاری‌های مشترک، مبارزه با مواد مخدر و قاچاق انسان خبر داد.

سفیر جدید برونئی همچنین از مواضع اصولی کشورمان در عرصه بین‌المللی حمایت کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری