کد خبر: 1585

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از قول‌های که برای تجمیع بیمه‌ها داده شد، ولی هنوز محقق نشده است، نسبت به عدم اراده ای برای تجمیع بیمه‌ها گلایه کرد و گفت: تعدد بیمه‌ها سدی برای توسعه سلامت کشور است.

به گزارش قم خبر ؛ محمد حسین قربانی در گفت‌وگو با تسنیم، در تشریح طرح تحول سلامت اظهار داشت: خوشبختانه این طرح به خوبی پیش می‌رود و تاکنون نیز اثرات مثبتی به همراه داشته است و نظر کارشناسی بنده نسبت به این طرح مثبت و نگاه خوشبینی دارم.


سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با پرداختن به شاخص‌های مختلف طرح تحول سلامت به مسئله حوزه‌های بهداشتی این طرح نیز اشاره کرد و افزود: در طرح سلامت که در حال حاضر مسائل درمانی آن بیشتر نمود پیدا کرده است، به مسائل بهداشتی نیز پرداخته شده است که از آن جمله می‌توان به زایمان طبیعی و توجه به خانه‌های بهداشت اشاره کرد.

قربانی در ادامه به معضل تعدد بیمه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: ولی هنوز از تعدد بیمه‌ها که سد توسعه سلامت کشور است، ضعف وجود دارد و این مسئله، یعنی توجه نکردن به تجمیع بیمه‌ها نیز از نبود یک اراده مناسب در این حوزه است.

وی خاطرنشان کرد: بنده قصد ندارم دلیل تجمیع نشدن بیمه‌ها را بر گردن وزارت بهداشت یا وزارت رفاه بی‌اندازم، ولی متاسفانه با وجود قول‌های که در این مقوله داده شده است، ولی هنوز اراده ای برای این کار مهم وجود نداشته است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری