کد خبر: 1572

یکی از سرکردگان گروههای تروریستی در سوریه در اعترافات خود از حمایت عربستان از گروه مسلح جبهه النصره و ارتباط با شیوخ تندروی سلفی و وهابی نظیر یوسف قرضاوی و محمد العریفی و افسران آمریکایی و انگلیسی پرده برداشت.

به گزارش قم خبر و به نقل از العالم، باهر عبدالکریم الویس تروریست سوری که اخیرا در سوریه بازداشت شد، اعتراف کرده است که عربستان اصلی ترین حامی گروه تروریستی جبهه النصره به شمار می رود. این گفته دلیلی دیگر بر دست داشتن رژیم سعودی، رژیم اسرائیل، قطر، انگلیس و آمریکا در بحران بیش از سه ساله سوریه است.


الویس در اعترافات خود که تلویزیون ملی سوریه دیشب آن را پخش کرد، گفت: من جذب گروهی که عقاید "جهادی" را تبلیغ می کرد، شدم. این گروه با یوسف قرضاوی، محمد العریفی، عائض القرنی و افسران و شخصیت های عربستانی، قطری، آمریکایی و انگلیسی در ارتباط بود.

وی افزود: افسران و شخصیت های عربستانی، قطری، آمریکایی و انگلیسی با من تلفنی تماس می گرفتند و من جزئیات تماس های تلفنی را به اطلاع "شیخ مظهر" سرکرده گروه خودم می رساندم که احمد الشمری و احمد خالد العنزی از عربستان، خالد الکواری از قطر و چند افسر خارجی دیگر، بیل گریستون از انگلیس و آلن جانسون از آمریکا جزء این افسران و شخصیت ها بودند و حتی یک بار متوجه مکالمه تلفنی شیخ مظهر و شخصیتی اسرائیلی به نام اسحاق مودی شدم.

این تروریست تصریح کرد: شیخ مظهر مرا به یک پایگاه آموزش نظامی در شهر الشحیل استان دیر الزور منتقل کرد که این پایگاه، اصلی ترین پایگاه جبهه النصره است و در این پایگاه، خودروهای بمب گذاری شده و تسلیحات ضد هوایی، سلاح وجود داشت و اتباع مسلح عربی و غربی مستقر بودند.

الویس گفت: عربستان اصلی ترین حامی جبهه النصره است و محموله های تسلیحاتی را در بسته های مواد غذایی از طریق ترکیه به سوریه می فرستد که این محموله های تسلیحاتی در مناطقی مانند دیر الزور، رقه و حلب توزیع می شود.

وی افزود: پس از اینکه محمد العریفی فتوای جهاد نکاح را صادر کرد، دختران و زنان زیادی از کشورهای مختلف خصوصاً تونس به سوریه فرستاده شدند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری