کد خبر: 1550

تیم ملی والیبال ایران پس از برتری در ست نخست موفق شد دومین ست دیدار مقابل ایتالیا در هفته پنجم مسابقات لیگ جهانی 2014 را هم با برتری خود تمام کند. این ست با نتیجه 25 بر 19 به پایان رسید.

به گزارش قم خبر و به نقل از مهر، دومین دیدار تیم های ملی والیبال ایران و ایتالیا در چارچوب هفته پنجم مسابقات لیگ جهانی ۲۰۱۴ از ساعت ۱۸:۳۰ امروز یکشنبه در حضور دوازده هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه دوازده هزار نفری آزادی و با قضاوت داوری از قطر آغاز شد.


شهرام محمودی، سعید معروف، قائمی، محمد موسوی، عادل غلامی، مجتبی میرزاجانپور و فرهاد ظریف(لیبرو) بازیکنانی بودند که اسلوبودان کواچ همچون دیدار روز جمعه برای آغاز دیدار امروز که چهارمین دیدار دو تیم در این دوره از مسابقات لیگ جهانی به حساب می‌آید، از آنها در ترکیب اولیه تیمش استفاده کرد.

ست اول؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران
این ترکیب در آغاز رقابت با ایتالیا که موفق شدند با یک دریافت خوب از سرویس بازیکن حریف صاحب اولین امتیاز بازی شدند. همین امتیاز استارت خوبی برای آغاز رقابت پایاپای بازیکنان دو تیم بود طوریکه خیلی زود نتیجه بازی در عدد ۳ مساوی شد در این هنگام بود که خطای سرویس بازیکن ایتالیا امتیاز چهارم را برای ایران رقم زد و خیلی زود هم مجتبی میرزاجانپور پنجمین با یک پرش خوب امتیاز پنجم را برای ایران به دست آورد اما طبیعی بود که شاگردان مائورو بروتو اجازه ندادند روند امتیازآوری بازیکنان ایرانی به این راحتی ادامه پیدا کند.

با همه اینها اولین وقت فنی بازی وقتی گرفته شد که تیمایران با نتیجه ۸ بر۶ در جریان بود. بازیکنان ایران پس از استفاده از این وقت وقتی با سرویس بی نقص سعید معروف و بلافاصله بعد از آن آبشاری که محمودی زد، نتیجه ۱۰ بر ۶ را برای بازی و به سود خود رقم زدند.

اسکوربورد نصب شده در ورزشگاه دوازده هزار نفری نتیجه ۱۲ بر ۱۱ به سود ایران را نمایش می داد که خطای سرویس بازیکن شماره ۴ ایتالیا امتیاز دیگری را به حساب تیم ایران واریز کرد. بلافاصله هم دفاع خوب موسوی در مقابل اسپک ایتالیایی امتیاز تیم ایران را به ۱۴ رساند.

در ادامه اما دفاع ناقص بازیکنان ایران در مقابل اسپک ایتالیایی یک امتیاز به حساب آنها واریز کرد و این در حالی بود که بازی با نتیجه ۱۴ بر ۱۲ در جریان بود. شاگردان مائورو بروتو خیلی زود اختلاف امتیاز خود را با ایران به حداقل رساندند تا نشان دهند که به دنبال برتری در نیمه نخست رقابت با ایران هستند. این رقابت تا آنجا پایاپای دنبال شد که دو تیم به تساوی ۱۵ بر ۱۵ رسیدند اما محمئ موسوی با دفاع از منطقه ۴ اجازه نداد این تساوی عمر زیادی داشته باشد و اینگونه دومین وقت فنی بازی هم سود ایران گرفته شد.

آرمین تشکری اولین بازیکن تعویضی کواچ بود که به جای موسوی وارد زمین شد. بعد از ورود این بازیکن هم رقابت پایاپای دو تیم تا امتیاز مشابه ۱۷ پیش رفت اما کار خوب سعید معروف در زدن اسپک ایران را یک امتیاز جلو انداخت و بعد از آن خطایی که راندوزو در زدن توپ داشت اختلاف امتیاز دو تیم را به عدد ۲ رساند.

تیم ملی والیبال ایران تا برتری ۲۳ بر ۱۹ در این گیم هم پیش رفت اما بعد از آن با در دست گرفتن جریان بازی اختلاف خود به دو امتیاز رساندند اما این پایان کار نبود و در نهایت بازیکنان تیم ملی ایران با برتری محسوسی که در دفاع روی تور و البته دریافت ها داشتند، این گیم را با برتری ۲۵ بر ۲۲ خود تمام کردند. شهرام محمود آخرین امتیاز این گیم را برای تیم ملی ایران به دست آورد.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۱۹ به سود ایران
فرهاد قائمی آغاز کننده ست دوم دیدار تیم های ملی ایران و ایتالیا بود که البته سرویس این بازیکن رقم خوردن یک امتیاز برای ایتالیایی ها را به همراه داشت. آنها بلافاصله پس از این امتیاز، دومین امتیاز را هم به اندوخته های خود اضافه کردند اما سعید معروف و شهرام محمودی به ترتیب این دو امتیاز را جبران کردند و اینگونه تابلوی نتایج نشان دهنده امتیازاتی شد که یکی پس از دیگری برای دو تیم به دست می آمد.

۴ بر ۳ به سود ایران نتیجه ثبت شده بر روی تابلوی نتایج بود که خطای شهرام محودی باعث مساوی شدن نتیجه بازی شد. بعد از آن راندوزو با سرویس خوبی که زد باعث برتری ۵ بر ۴ تیمش شد اگرچه همین بازیکن با خطایی که مرتکب شد باعث تساوی دو تیم شد. در این زمان اما آبشار میرزاجانپور باعث برتری ۶ بر ۵ ایران شد و اینگونه روند برتری ملی پوشان کشورمان در ست دوم آغاز شد. (۷ بر ۵)

هشتمین امتیاز تیم ملی ایران توسط موسوی و با دفاع روی تور عالی این بازی به دست آمد و کمک کرد تا اولین وقت فنی بازی در ست دوم به سود ایران گرفته شود. بعد از آن هم بازیکنان ایران با هماهنگی خوبی که به خصوص در دفاع داشتند و خطایی که بارانوویچ مرتکب شد، مجموع امتیازات خود را دو برابر حریف کردند (۱۰ بر ۵).

ایتالیایی ها از هر روش برای حمله استفاده کردند تا به امتیاز برسند اما دفاع خوب ایران به جز یکی دو صحنه، مانع از به نتیجه رسیدن این حملات شد و به همین دلیل تیم ملی ایران توانست تا برتری ۱۲ بر ۷ هم پیش برود.

بعد از جاخالی معروف که دفع ناقص توپ توسط بازیکنان ایتالیا را موجب شد، این تیم توانست یکی از امتیازات عقب افتاده را جبران کند اما شهرام محمودی و عادل غلامی بازیکنانی بودند که با امتیاز آوری خود باعث شدند دومین وقت فنی این ست هم با نتیجه ۱۶ بر ۹ و به سود ایران گرفته شود. بعد از این وقت فنی تیم ایران در بازگشت به زمین توسط موسوی صاحب یک امتیاز دیگر شد و خود این بازیکن بود که با همکاری خوب با معروف و زدن یک آبشار محکم، امتیازات ایران را به ۱۸ رساند در حالیکه ایتالیا در امتیاز ۹ باقی مانده بود.

در این میان جیولی سابی موفق شد خود و تیمش را صاحب یک امتیاز کند اما این عملکرد وی قطع روند امتیازآوری ایران را موجب نشد. البته وقتی بازی با نتیجه ۲۰ بر ۱۱ در جریان بود، دریافت ناقص بازیکنان ایران یک امتیاز را به اندوخته های ایتالیا اضافه کرد و بعد از آن چند خطای دیگر ملی پوشان کشورمان کمک کرد تا ایتالیا به امتیاز ۱۵ هم برسد و همین مسئله موجب درخواست وقت استراحت توسط اسلوبودان کواچ شد.

در بازگشت دو تیم به زمین آبشار غفور بیست و یکمین امتیاز را برای ایران ثبت کرد. این بازیکن با یک حرکت خوب دیگر امتیاز دیگری را برای تیم ایران به دست آورد. البته در این فاصله ایتالیایی ها هم صاحب دو امتیاز شدند تا اختلاف امتیاز دو تیم در عدد ۵ بماند.

در ادامه این ست هم بازیکنان تیم ملی والیبال ایران با وجود یکی دو اشتباهی که مرتکب شدند، برتری خود را حفظ کردند و در نهایت به برتری ۲۵ بر ۱۹ دست یابند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری