کد خبر: 1538

نشریه گاردین در گزارش خود به تمجید از بازی ایران پرداخته و بازیکنان را سازمان‌یافته و خلاق نامیده است.

به گزارش قم خبر و به نقل از فارس، تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار خود در جام جهانی مقابل آرژانتین با تک گل لیونل مسی در دقیقه ۹۱ مغلوب شد. ایران هنوز هم شانس صعود دارد و باید در دیدار بعد بوسنی و هرزگوین را شکست داده و منتظر پیروزی آرژانتین مقابل نیجریه با اختلاف دو گل بماند.

سایت گاردین انگلیس در گزارشی از جام جهانی به رویارویی تیم‌های ایران و آرژانتین پرداخته که در زیر می‌خوانید.

«عجب جام جهانی شده است. حتا پیروزی یک بر صفر یک تیم مقابل تیم دیگر می‌تواند یک اتفاق فوق العاده باشد. در بلوهوریزنته، ایران نمایشی فوق العاده مقابل آرژانتینی داشت که بازیکنان تهاجمی خوبی در ترکیب خود دارد. ایرانی‌ها در نیمه نخست با دفاع خوب خود مانع گلزنی آرژانتینی‌ها شدند و در نیمه دوم نیز با حمله‌هایی که روی دروازه حریف نامی خود داشتند مشکل‌های زیادی برای آنها ایجاد کردند. رضا قوچان نژاد پس از کرنری که روی دروازه ایران زده شد، مسافت طولانی را طی کرد و شوتی را به سمت دروازه‌ آرژانتین زد. در حالی که تنها سه دقیقه از بازی باقی مانده بود ایران می‌توانست سه امتیاز را از آن خود کند.

فوتبال می‌تواند بی رحم باشد. در وقت‌های تلف شده بود که لیونل مسی، پس از پشت سر گذاشتن یک بازی آرام، گلزنی کرد و آرژانتین را به مرحله بعدی جام جهانی رساند. مسی با یکی از آن شوت‌های خاص خودش با داخل پای چپ، توپ را به کنج دروازه ایران فرستاد. ورزشگاه توسط هواداران آبی و سفید منفجر شد و ایرانی‌ها ناراحت شدند. تیم ملی ایران مقابل آرژانتین بسیار سازمان‌یافته و خلاق بازی کردند. آرژانتین نشان داد که مقابل چنین دفاع سازمان‌یافته‌ای نمی‌تواند خوب کار کند.»

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری