کد خبر: 1521

سرمربی سابق تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران گفت: قطعا با توانایی که در ملی پوشان ما به وجود آمده، در بازی دوم مقابل ایتالیا هم به پیروزی خواهیم رسید.

به گزارش قم خبر؛ مصطفی کارخانه در گفتگو با مهر با اشاره به برتری قاطع ملی پوشان والیبال ایران مقابل تیم ملی ایتالیا در ورزشگاه دوازده هزار نفری آزادی تهران اظهار داشت: اینکه تیم ملی والیبال ایران توانست با برتری سه برصفر مقابل ایتالیا، سه امتیاز به اندوخته های خود اضافه کند و شانس صعود خود را به مرحله نهایی لیگ جهانی افزایش دهد مایه خوشحالی و مباهات است.

سرمربی سابق تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران افزود: باید توجه داشت که ایتالیا با تیم دوم خود در مقابل ایران حضور پیدا کرد اما اگر تیم اول ایتالیا نیز در مقابل ملی پوشان ایرانی صف آرایی می کرد، بازیکنان ما با این بازی قطعا آنان را شکست می دادند.

آوردن تیم دوم ایتالیا به ایران نشان از حرفه ای بودن مربی این تیم است

وی ادامه داد: سرمربی ایتالیا بسیار حرفه ای فکر کرد که تیم دوم خود را به ایران آورد زیرا در صورت شکست تیم اول ایتالیا، اقتدار این تیم دچار خدشه می شد و از طرف دیگر با آزمایش بازیکنان ذخیره در مقابل دوازده هزار تماشاگر ایرانی تلاش کرد تا تجربه این بازیکنان را افزایش داده تا در مواقع لزوم از آنان بهره بگیرد.

کارخانه اضافه کرد: همانطور که می دانید دور نهایی این مسابقات با حضور پنج تیم برتر جهان در ایتالیا برگزار خواهد شد به همین خاطر این تیم دغدغه ای از بابت صعود به مرحله نهایی ندارد به همین خاطر تلاش می کند تا از بازیکنان جدید در ترکیب خود استفاده کند.

سرمربی سابق متین ورامین عنوان کرد: کسب سه امتیاز مقابل ایتالیا بسیار به کمک تیم ایران آمد و اکنون ما با برتری مقابل ایتالیا در بازی دوم و شکست لهستان در آزادی می توانیم در جمع پنج تیم برتر جهان در دور نهایی قرار بگیریم و با خیال آسوده به دو بازی آخر خود در زمین لهستان فکر کنیم.

یک فرصت ایده آل برای والیبال کشور و ایران بوجود آمده است

وی بیان داشت: این یک فرصت ایده آل برای والیبال کشور و ایران است تا ارزش های خود را جهان ثابت کند و نباید این فرصت طلایی و تاریخی از دست برود که با روند موجود و همت و تلاش بازیکنان و کادر فنی قطعا ایران به دور بعدی رقابت ها صعود خواهد کرد.

کارخانه گفت: در بازی ایران مقابل ایتالیا همه بازیکنان ایرانی نمایش مقتدرانه ای را از خود به نمایش گذاشتند و سعید معروف، شهرام محمودی، مجتبی میرزاجانپور، محمد موسوی و قائمی و عادل غلامی مجموعه کاملی را تشکیل داده اند که توانستند به برتری قاطع مقابل ایتالیا برسند.

تیم ایتالیا کم تجربه است

این مربی باسابقه کشور تأکید کرد: با اضافه شدن فرهاد ظریف و پوریا فیاضی، دفاع و توپگیری ایران بسیار بهتر از گذشته شد و اکنون باید توپگیری و اتخاذ نقشه های مختلف در حمله را مهمترین ویژگی تیم ایران دانست.

وی یادآور شد: خوشبختانه اکنون کواچ پس از چند بازی به شناخت خوبی از بازیکنان تیم رسیده است به همین خاطر با شناسایی توان و استعداد بازیکنان تلاش دارد تا از بازیکنان در لحظات مختلف به خوبی بهره بگیرد و هر چه هفته های لیگ جهانی را سپری می کنیم، این شناخت بیشتر می شود.

کارخانه افزود: قطعا با توانایی که در ملی پوشان ما به وجود آمده است، در بازی دوم مقابل ایتالیا هم به پیروزی خواهند رسید زیرا این تیم ایتالیا کم تجربه است و با حمایت تماشاگران ایرانی نمی تواند نقشه های خود را در زمین پیاده کند

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری