کد خبر: 150

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه سیستان نا‌امن نیست، گفت: متأسفانه استان سیستان و بلوچستان ایران هم‌مرز با کشورهایی است که توان مدیریت امنیت مرزهای خود را ندارند.

به گزارش قم خبر و به نقل از فارس، محمدرضا محسنی‌ثانی اظهار داشت: متأسفانه استان سیستان و بلوچستان ایران هم‌مرز با کشورهایی است که توان مدیریت امنیت مرزهای خود را ندارند و این عامل باعث شده تا عده‌ای با خیال‌های خام و واهی دست به تحرکاتی بزنند.

وی با بیان اینکه چندی پیش کمیته‌ای برای پایان دادن به ناامنی‌های مرزی این منطقه در مجلس تشکیل شده است، ادامه داد: خوشبختانه ما در حوزه مرزی خودمان دچار مشکل نیستیم، اما باید مسئله تأمین امنیت در مرزهای مشترک توسط این کشور‌ها و جلوگیری از سوءاستفاده گروهک‌های تروریستی بررسی و پیگیری‌های لازم در خصوص آن‌ها صورت گیرد.

نماینده مردم شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در مجلس با بیان اینکه مردم خطه سیستان مردمانی خونگرم هستند، اضافه کرد: مردم این خطه بسیار پاک و ولایتمدارند.

رئیس کمیته امنیت مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید اخیر این کمیته از مرزهای شرقی کشور، گفت: ماحصل این سفر آن است که در منطقه سیستان نا‌امنی حاکم نیست و حضور این گروهک‌ها را نمی‌توان به معنای ناامن بودن سیستان و بلوچستان دانست.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری