وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شیراز با بیان اینکه برنامه‌های طرح پزشک خانواده تا هفته آینده اعلام می‌شود، گفت: امیدواریم بتوانیم در صورت تامین اعتبار پس از پزشک خانواده طرح دندان‌پزشک خانواده را اجرا کنیم.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنیم، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی شامگاه سه‌شنبه در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه وقف در بخش سلامت خدمتی است به نیازمندان و کار خیر و پسندیده‌ای است که مردم با شرکت در آن ذخیره‌ای برای آخرت به دست می‌آورند، اظهار کرد: علاقه‌مند هستیم که استان فارس الگویی در طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع برای کشور باشد.

وی افزود: استان‌های فارس و مازندران در دولت یازدهم برای اجرای طرح پزشک خانواده در نخستین گام انتخاب شدند، اما به سبب ایراداتی در ستاد و مرکز اجرای طرح و به سبب منابع مالی این طرح تاکنون به درستی اجرا نشده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امیدواریم با اقدامات خوب در قدم‌های اولیه امسال اجرای کامل نظام ارجاع را در این دو استان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه طرح پزشک خانواده در همه استان‌ها اجرا می‌شود، تصریح کرد: با‌‌ همان تعهد و به صورت روز اول طرح پزشک خانواده پس از آماده شدن زیر ساخت‌ها، گام به گام اجرا می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تا هفته آینده برنامه‌های طرح پزشک خانواده اعلام می‌شود، گفت: امیدواریم بتوانیم در صورت تامین اعتبار پس از پزشک خانواده طرح دندان‌پزشک خانواده را اجرا کنیم.

هاشمی با بیان اینکه اهدا‌کنندگان عضو سبب افتخار جامعه‌اند، خاطر نشان کرد: تاکنون اهداکنندگان عضو موظف به پرداخت ۱۰ درصد هزینه‌های بیمارستان بودند و از این به بعد، همه هزینه‌ها را وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می‌پردازد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری