کد خبر: 1450

"عبدالله عبدالله"، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در اعتراض به تقلب در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور خواستار توقف فوری شمارش آرا شد.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنیم، عبدالله عبدالله"، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان امروز چهارشنبه خواستار تعلیق فوری شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری این کشور در دور دوم انتخابات شد.


عبدالله عبدالله ضمن محکومیت تقلب آرا برای اشرف غنی دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که چنین اقدامی موفقیت انتخابات را تهدید می کند.

عبدالله عبدالله در کنفرانس خبری در کابل گفت: شمارش آرای انتخابات دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان باید متوقف شود و ناظران کمیته انتخابات باید دفاتر این کمیته را ترک کنند.

‌عبدالله عبدالله در جمع خبرنگاران گفت: شمار آرای اشرف غنی احمدزی دیگر نامزد انتخابات یک میلیون و دویست هزار از آرای من بیشتر است

وی علت پیشتازی اشرف غنی احمدزی را تقلب گسترده به نفع وی دانست و مدعی شد که بیشتر آرای اشرف غنی احمدزی از مناطق ناامن افغانستان است ، مناطقی که حضور مردم در روز انتخابات بسیار کمرنگ بوده است.

وی تاکید کرد: آنچه که ما خواستار آن هستیم مشروعیت روند انتخابات است و به کمیته های انتخاباتی اعتمادی نیست.

عبدالله افزود: امرخیل، رییس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان به علت دست داشتن در تخلفات صورت گرفته باید از کار برکنار شود.

عبدالله عبدالله تاکید کرد: همگان می دانند که رئیس جمهوری افغانستان متاسفانه بیطرف نیست.

یکی از اعضای ارشد ستاد انتخاباتی عبدالله نیز اعلام کرد: حامد کرزی و مشاورانش دست به تقلب گسترده در انتخابات زده اند اما عادله راز معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان این ادعا را تکذیب کرد.

اگرچه عبدالله به طور مستقیم از دخالت تیم اشرف غنی احمدزی در تقلب های انتخاباتی سخن نگفته است اما اعضای ستاد انتخاباتی وی ، تیم احمدزی را به دست داشتن در تقلب متهم کرده اند.

عبدالله در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری با کسب ۴۵ درصد کل آرا پیشتاز بود و اشرف غنی احمدزی ۳۱ درصد کل آرا را به دست آورد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری