کد خبر: 1443

پس از پایان رایزنی‌های بعدازظهر امروز معاونان ظریف و اشتون، در حال حاضر هیأت مذاکره کننده ایرانی در حال انجام رایزنی‌های داخلی هستند و ۱+۵ نیز در حال انجام مشورت‌های داخلی می‌باشند.

به گزارش قم خبر و به نقل از فارس به وین، پنجمین دور مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ امروز (پنجشنبه) در سومین روز خود با رایزنی دوجانبه محمدجواد ظریف و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز شد و ۲ ساعت و نیم به طول انجامید.


پس از آن هیأت‌های ۱+۵ و همچنین هیأت ایرانی به رایزنی‌های داخلی پرداختند. در ادامه رایزنی‌های فشرده بین طرفین، سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران و هلگا اشمیت معاون کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ساعت ۱۵ به وقت وین (۱۷:۳۰ به وقت تهران) به گفت‌وگو پرداختند و اکنون نیز دوباره رایزنی‌های داخلی بین اعضای ۱+۵ در جریان است.

هیأت ایرانی نیز مشغول رایزنی‌ها و مشورت‌های داخلی هستند. محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان عصر دیروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران اعلام کرد: از امروز تقریبا نگارش متن توافقنامه هسته‌ای با مقداری کندی آغاز شد و البته اختلافات اساسی هنوز وجود دارد.

وی با بیان اینکه دوستان در دو روز گذشته بحث‌های زیادی داشتند، گفت: «بحث‌ها بسیار سخت هستند. بعضی مواضعی که توسط ۱+۵ گرفته می‌شود کاملا غیرقابل قبول است و امیدواریم با واقع‌بینی کار را به پیش ببرند.»
ظریف با اعلام اینکه از امروز تقریبا مرحله نگارش با مقداری کندی آغاز شده یادآور شد که «این البته به معنای این نیست که درباره مفاهیم به تفاهم رسیده‌ایم و هنوز اختلافات بسیار اساسی است.»

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری