کد خبر: 1441

وندی شرمن نماینده آمریکا در گروه ۱+۵ لحظاتی پیش هتل محل اقامت رؤسای هیأت‌ها در وین را ترک کرد و همچون دفعات قبل بدون اینکه حتی کلمه‌ای صحبت کند، هنگامی که در خودرو نشست، در پاسخ به سؤالات مکرر خبرنگاران تنها لبخند زد.

به گزارش قم خبر و به نقل از فارس، وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا و نماینده این کشور در گروه ۱+۵ لحظاتی پیش هتل محل اقامت روسای هیأت‌های ایران و ۱+۵ را ترک کرد و البته باز هم سوژه دوربین‌ها شد و طبق معمول هیچ پاسخی به سؤالات نداد و تنها پس از آنکه روی صندلی اتومبیل نشست، لبخندی بر لبش نشست.

لورا روزن خبرنگار المانیتور در صفحه توئیتر خود گزارش داد که او راهی دیدار با یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شده است.

لحظاتی پیش هم آلن ایر سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا وارد هتل شد و خبرنگاران دورش جمع شدند تا تاییدیه این دیدار را بگیرند بدون اینکه این خبر را تأیید کند در احوالپرسی اولیه گفت که «نمی‌تواند سلامتی خود را نیز تأیید کند».

لازم به ذکر است خبرنگار المانیتور همچنین با اشاره به ترک هتل توسط سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه گفت که او نیز راهی دیدار با آمانو شده است.

امروز مذاکرات ایران و ۱+۵ درباره توافقنامه جامع هسته‌ای و گام پایانی توافقنامه ژنو وارد سومین روز خود شد و رایزنی‌های صبح با ملاقات دوجانبه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز شد که حدود دو ساعت و نیم به طول انجامید.

پس از آن گروه ۱+۵ به رایزنی‌های داخلی پرداختند و مشورت‌های داخلی هم بین اعضای تیم ایرانی در جریان بود.

امروز هتل پله کوبورگ (محل استفرار روسای هیأت‌های ایران و ۱+۵) شاهد حضور خبرنگاران، عکاسان و تصویربرداران بیشتری است و همه منتظرند تا شاید خبری به دست بیاورند و عکس و تصویری را بگیرند و مخابره کنند.

به محض اینکه درهای شیشه‌ای لابی هتل باز و بسته می‌شود عکاسان و تصویربرداران به سرعت به سمت در می‌روند تا اگر مقامی هست عکس و تصویری از آن داشته باشند.

از صبح تاکنون روسای هیأت‌های آلمان، فرانسه و انگلستان همچون روزهای گذشته به هتل رفت و آمد داشتند از جمله «وانگ چون» نماینده چین که علاقه‌ وافری به عکاسی از گل‌های هتل دارد و البته چندین بار در روز در جمع خبرنگاران چینی به سؤالات آنها پاسخ می‌دهد و اغلب همان را برای خبرنگاران خارجی تکرار می‌کند، و تنها مقامی است که بیشتر از سایر هیأت‌های ۱+۵ به سوالات خبرنگاران پاسخ می‌دهد.

نیکلا دوریویر نماینده فرانسه که اخیرا به جای ژاک اودیبر به این سمت منصوب شد و روز گذشته به برخی سوالات پاسخی کوتاه می‌داد، حدود دو ساعت قبل هتل را ترک کرد بدون هیچ توضیح و یا تأیید خبری و در حالی که خبرنگاران پا به پای او راه می‌رفتند تا پاسخی هر چند کوتاه به سوالاتشان بدهد، بدون توجه به همهمه خبرنگاران و تصویربرداران، از خیابان مقابل هتل عبور کرد و تنها دو مرتبه تکرار کرد که «هیچ اظهارنظری» ندارد.

در حال حاضر که این گزارش مخابره می‌شود، رایزنی‌های معاونان وزیر خارجه ایران و کاترین اشتون در هتل پله کوبورگ برگزار و در حال حاضر رایزنی‌های داخلی هیات ایرانی و همچنین مشورت‌های داخلی گروه ۱+۵ در جریان است و احتمالا عصر نیز یک نشست کارشناسی بین ایران و ۱+۵ برگزار شود.

در حالی که از ابتدا اعلام شد این دور از مذاکرات تا ۳۰ خرداد ماه قرار است ادامه یابد، ول

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری