کد خبر: 14258

موناکو موفق شد در خاک انگلیس، آرسنال را شکست دهد و اتلتیکو مادرید هم از آلمان دست خالی بازگشت.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، با انجام دو دیدار باقی مانده از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، پرونده دور رفت این رقابت ها در مرحله حذفی بسته شد.


آرسنال انگلیس که در ورزشگاه امارات شهر لندن میزبان موناکو فرانسه بود، در پایان با حساب سه بر یک از حریف خود شکست خورد. آرسن ونگر، سرمربی آرسنال در این دیدار عملا تیمش را با چهار مهاجم به زمین فرستاده بود. حضور اولیویه ژیرو، مسوت اوزیل، دنی ولبک و الکسیس سانچس به طور همزمان نشان داد این مربی فرانسوی قصد دارد در ورزشگاه خانگی به یک پیروزی ارزشمند دست پیدا کند اما از همان ابتدای بازی مشخص بود که توپچی ها برای رسیدن به دروازه حریف فرانسوی خود برنامه مشخصی را دنبال نمی کنند.

در دقیقه ۳۸ این دیدار بود که جفری کوندوگبیا روی پاس عالی ژوائو موتینیو موفق شد دروازه آرسنال را باز کند. در ادامه آرسنالی ها قصد داشتند با انجام حمله های خطرناک خود روی دروازه حریف، موفق به گلزنی شوند اما تا پایان نیمه نخست تلاش آنها بدون ثمر باقی ماند.

با آغاز نیمه دوم، آرسنال چند حمله روی دروازه موناکو ترتیب داد اما این موناکو بود که باز هم به گل رسید. آنتونی مارتیال که در این دیدار در پُست هافبک چپ به میدان رفته بود، پاسی را برای دیمیتار برباتوف، مهاجم بلغاری تیمشان فرستاد تا این بازیکن برای بار دوم دروازه آرسنال میزبان را باز کند تا حساب کار دو بر صفر شود.

ونگر برای جبران گل های خورده دست به چند تعویض زد. او اولیویه ژیرو را بیرون برد و به جای وی تئو ولکات را به زمین فرستاد. همچنین فرانسیس کوکولین نیز از زمین خارج شد و جایش را به الکس اوکسلید چمبرلین داد تا کمی اوضاع آرسنال سر و سامان داده شود اما این تیم تا دقیقه ۹۰ در امر گلزنی موفق عمل نکرد. در دقیقه پایانی وقت های قانونی و روی یک رفت و برگشت در توپ ارسالی از یک ضربه کرنر، چمبرلین موفق شد با ضربه کات دار پای راست، دروازه موناکو را باز کند تا حساب کار دو بر یک شود و آرسنالی ها برای دیدار برگشت کمی امیدوارتر باشند. دقیقه ۹۴ این دیدار، چمبرلین توپی را در زمین موناکو از دست داد تا همین توپ تبدیل به ضد حمله موناکو شده و یانیک فریرا کاراسکو در دقیقه ۹۴ برای بار سوم دروازه آرسنال را باز کرده و شکست سنگینی را در خانه توپچی ها به این تیم تحمیل کند.

بدین ترتیب آرسنال برای رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی کاری بسیار سخت در خاک فرانسه خواهد داشت زیرا باید با زدن سه گل و بسته نگه داشتن دروازه اش در خانه حریف، موفق به صعود به مرحله بعد شود.

در دیگر دیدار این مرحله، بایر لورکوزن آلمان در ورزشگاه بای آره نا میزبان اتلتیکو مادرید فرانسه بود. در این دیدار دیگو سیمئونه، سرمربی اتلتیکو تیمش را به سیستم ۳-۳-۴ به زمین فرستاده بود و از ماریو مانژوکیچ و آنتونی گریزمان به همراه آردا توران در خط حمله استفاده کرد تا تیمش در زمین حریف دست و پا بسته نباشد. اتلتیکو که در این هفته از رقابت های لیگا اسپانیا موفق شده بود با نتیجه سه بر صفر آلمریا را شکست دهد، امید زیادی برای گرفتن نتیجه دلخواه از این دیدار داشت اما تک گل هاکان کالهنگلو روی پاس کریم بلعربی موجب شد تا لورکوزن پیروز این دیدار نام بگیرد.

تیم سیمئونه البته در این دیدار بسیار خوب بازی کرد اما شاید به نوعی بتوان استفاده از سه مهاجم در این دیدار را عامل ناکامی آنها دانست. در دقیقه ۶۴ البته آردا توران جای خود را به فرناندو تورس داد اما این مهاجم نیز نتوانست کاری از پیش برده تا روخی بلانکو در خاک آلمان ها نتیجه را واگذار کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری