کد خبر: 14255

به گفته رییس حوزه هنری، بزرگان سینما به موضوع روحانیت نمی پردازند و اگر سینما و هنر انقلاب اسلامی به روحانیت نپردازد جامعه ضرر می كند.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری در نشست هم اندیشی جشنواره «روحانی در قاب سینما» كه امروز چهارشنبه ۶ اسفند ماه در نهاد رهبری دانشكده هنر برگزار شد با بیان این كه در عرصه تولید آثار مرتبط با روحانیت اتفاق زیادی رخ نمی دهد، اظهار كرد: در ۲ سال اخیر با موضوع روحانیت فیلم های كمی تولید شده كه البته در تلویزیون آثار بیشتری تولید شده است.


وی ادامه داد: در شرایط فعلی تولیدات سینمایی باید تمركز خود را روی مستند و فیلم كوتاه بگذاریم. كسانی كه در این حوزه ها كار می كنند، به ویژه در حوزه فیلم كوتاه، عموما آثار اولشان است و اخلاص بیشتری دارند و همچنین مسایل و موضوعات مرتبط با روحانیت در مستند واقعی تر بیان می شود و تاثیرگذارتر است.

مومنی با بیان این كه روحانیت می تواند برای مردم الگو باشد، اظهار كرد: متاسفانه بزرگان سینمای كشور به این گونه موضوعات نمی پردازند. اگر سینما و هنر انقلاب اسلامی به روحانیت نپردازد جامعه ضرر می كند، چرا كه مبلغان دین هستند و دشمن هم نسبت به این موضوع حساسیت دارد.

رییس حوزه هنری خاطرنشان كرد: البته روحانیت هم در مواجهه با آثار سینمایی باید نقدپذیر باشد، اگر نگاه واقع بینانه در سینمای مرتبط با روحانیت نداشته باشیم مخاطبان این عرصه را از دست می دهیم و بزرگان عرصه سینما هم از این موضوعات فاصله می گیرند.

مومنی همچنین گفت: در آینده باید خروجی جشنواره «روحانی در قاب سینما» این گونه باشد كه ارتباط مردم با روحانیت بهتر شود و جوانان بسیاری به واسطه دیدن فیلم ها به حوزه علمیه بروند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری