کد خبر: 1417

استاندار تهران با بیان اینکه در حال حاضر زمان مشخصی از سوی استانداری تهران برای جیره‌بندی آب تهران تعیین نشده است،، گفت: گزینه جیره‌بندی از اقدامات نهایی استانداری در جهت کنترل مصرف آب خواهد بود.

به گزارش قم خبر ؛ "سیدحسین هاشمی" استاندار تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران درباره احتمال جیره‌بندی آب تهران در تابستان سال جاری گفت: بارها تاکید کرده‌ام که اگر مصرف آب در تهران کنترل و مدیریت شود، نیازی به جیره‌بندی نخواهد بود.


وی با اشاره به اینکه در حال حاضر گزینه‌های بسیاری برای عدم جیره‌بندی آب تهران وجود دارد، اظهار داشت: هنوز زمان مشخصی برای جیره‌بندی آب تهران تعیین نشده است و ما درصدد هستیم از طریق مدیریت در مصرف آب این موضوع را پیگیری کنیم.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: به طور حتم با توجه به کاهش ذخایر آبی، انتظار می‌رود که مردم در جهت مصرف بهینه آب اقدام کنند.

وی با بیان اینکه اگر ۲۰ درصد از سوی مردم در مصرف آب صرفه‌جویی شود، جیره‌بندی صورت نمی‌گیرد، تصریح کرد: گزینه جیره‌بندی از اقدامات نهایی استانداری در جهت کنترل مصرف آب خواهد بود.

هاشمی اظهار داشت: در حال حاضر زمان مشخصی برای جیره‌بندی آب تهران تعیین نشده است اما اگر همین رویه مصرف آب از سوی شهروندان ادامه پیدا کند به طور حتما ما در اوایل پاییز با شرایط نگران‌کننده‌ای روبه رو خواهیم شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری