کد خبر: 1415

تروریست‌های داعش در بیانیه‌ای از مردم موصل خواستند، دختران خود را به جهاد نکاح با عناصر این گروه وادار کنند.

به گزارش قم خبر و به نقل از شبکه خبر، گروه تروریستی داعش که چند روزی است، کنترل بخش های بسیاری از شهر موصل را بدست گرفته است، با صدور بیانیه‌ رسمی از ساکنان این شهر خواست، دختران خود را به جهاد نکاح وادار کنند.


در روزهای اخیر نیز برخی رسانه‌های عراقی نوشتند: سرکردگان داعش زنان موصلی را به جهاد نکاح وادار می‌کنند و حتی با بلندگوهایی در برخی مناطق موصل از مردم می خواهند که زنانشان را به ازدواج نیروهای داعش درآورند.


گفته می شود، داعشی‌ها در شهر موصل دادگاهی تشکیل داده و کسانی را که از ازدواج دخترانشان با اعضای داعش جلوگیری می‌کنند، مجازات می‌کنند.

گفته‌ می‌شود که تاکنون ۴ زن عراقی پس از مجبور شدن به جهاد نکاح با تروریست ها در موصل، خودکشی کرده‌اند.

بیانیه امروز داعش نیز صحت این اخبار را تائید می‌کند که در آن از ساکنان موصل خواسته شده است، زنان غیرشوهر دار را به جهاد نکاح درآورند و در صورت تخطی از این حکم، مجازات خواهند شد.

جهاد نکاح اقدامی است که بیش از ۲ سال پیش رواج یافته است و نخستین بار یک مفتی وهابی از تونس آن را مطرح کرد.

این مفتی سلفی از دختران و زنان عرب برای تأمین نیازهای جنسی تروریست ها که علیه حکومت سوریه می جنگند،‌ به خاک سوریه بروند.

بسیاری از مفتی های وهابی دیگر کشورهای عربی به وی‍ژه عربستان سعودی نیز بعد از آن در اظهار نظرات مختلف از چنین فتوایی حمایت کرده و خواستار افزایش جهاد نکاح زنان شدند.

«محمد العریفی» از مفتی های سرشناس وهابیت عربستان نیز با صدور فتوایی اعلام کرد که حتی زنان شوهردار هم می توانند تن به جهاد نکاح بدهند.

چندی پیش نیز شیخ «ناصر العمر» از شیوخ سلفی سعودی با صدور فتوای جدید، «جهاد نکاح با محارم» را نیز حلال اعلام کرد.

بر اساس فتوای وی، اگر جنگجویان دختر یا زنی برای نزدیکی با وی پیدا نکردند،‌ می توانند با محارم خود این کار را انجام دهند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری