کد خبر: 1412

شرکت‌های ADSL باید سرعت بالاتر از ۲ مگ را با قیمت مشابه ۲ مگ ارائه دهند و به همین دلیل برخی شرکت‌ها فروش سرعت‌های تا ۱۰ مگ را متوقف کرده‌اند. معاون رگولاتوری می‌گوید: این ایراد به دلیل نبود پیش‌بینی تعرفه سرعت بیش از ۲ مگ بوده که به زودی اصلاح می‌شود.

به گزارش قم خبر و به نقل از فارس، برخی شرکت‌های ارائه‌دهنده ADSL که سرعت‌های دو مگ، چهار مگ، ۶ مگ و تا ۱۰ مگ را ارائه می‌دادند به دلیل تعرفه نامتناسب این سرویس‌ها، ادامه سرویس‌دهی را متوقف کردند.


آنها می‌گویند سازمان تنظیم مقررات اعلام کرده که سرعت‌های بالاتر از ۲ مگ نیز باید با تعرفه مشابه سرویس ۲ مگ ارائه شوند که شرکت‌های PAP معتقدند این تعرفه‌ها صرفه اقتصادی برای ارائه سرعت‌های بالاتر ندارد.

از این رو برخی شرکت‌های ارائه‌دهنده ADSL به ارائه سرعت‌های تا ۲ مگ بسنده کرده‌اند و سرویس‌های سرعت بالاتر را حذف کرده‌اند.

در خصوص علت اعلام این دستورالعمل از سوی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات، صادق عباسی شاهکوه در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: تاکنون برای سرعت‌های بالاتر از دو مگابیت بر ثانیه تعرفه وجود نداشت و در دستورالعمل تعرفه‌گذاری تعرفه‌ای برای این موارد دیده نشده بود که در حال اصلاح این مورد و اضافه کردن تعرفه سرعت‌های بالاتر به مصوبه تعرفه‌ها هستیم.

معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در خصوص زمان اصلاح این مورد، گفت: پیش‌بینی می‌شود اصلاحیه لازم در دستور کار جلسه آینده کمیسیون تنظیم و مقررات قرار گیرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری