کد خبر: 1410

سخنگوی نیروهای مسلح عراق، روز پنجشنبه از کشته شدن امیر گروه تروریستی «داعش» و ۶ تن از دستیاران وی در عملیات ارتش این کشور در غرب موصل خبر داد.

به گزارش قم خبر؛ تسنیم به نقل از «العراقیه» نوشت: «قاسم عطا» سخنگوی نیروهای مسلح عراق اعلام کرد «نیروهای امنیتی حسین عباس القوجه که فرمانده نظامی گروه تروریستی داعش در منطقه الجزیره خوانده می‌شود را به همراه ۶ تن از دستیاران وی در نزدیکی شهر تلعفر در شمال غرب موصل به قتل رساندند.»


سخنگوی نیروهای مسلح عراق در کنفرانس خبری همچنین از کشته شدن «بیش از صد نفر از عناصر مسلح در استان‌های نینوا، الانبار و بابل و منهدم کردن خودرو و مهمات گروه‌های تروریستی در حریان عملیات نظامی نیروهای ارتش و نیروهای امنیتی عراق» خبر داد.

عطا تأکید کرد «فرماندهی عملیات مشترک طرح‌هایی را برای پاکسازی روستاها و شهرها از لوث وجود داعشی‌ها در استان‌های نینوا، صلاح‌الدین و الانبار به اجرا گذاشته‌اند.»

همزمان یک منبع در فرماندهی عملیات الانبار اعلام کرد نیروهای امنیتی ۷ تن از عناصر داعش را در منطقه «الصقلاویه» به هلاکت رساندند و ۲۰ تن دیگر از این تروریست‌ها را در جریان عملیات پاکسازی شهر الرمادی بازداشت کردند.

از سوی دیگر، یک منبع در پلیس عراق، روز پنجشنبه اعلام کرد «ده‌ها تن از جمله یک افسر پلیس در جریان انفجار تروریستی در جنوب شرقی بغداد کشته و زخمی شدند.»

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری