کد خبر: 1403

معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم خدمت در مساجد و جذب جوانان را حرکت در مسیر انبیا و همکاری با آنان دانست.

به گزارش قم خبر و به نقل از مهر، حجت‌الاسلام محمود نجاریان‌زاده پیش از ظهر پنج‌شنبه در همایش رابطان فرهنگی مساجد استان قم که به مناسبت دهه نکوداشت و غبارروبی مساجد در سالن‌ همایش‌های اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم برگزار شد، اظهار داشت: کار خادمی در مساجد در مسائل فرهنگی در واقع همکاری با انبیا است.

وی با اشاره به اینکه مساجد شعاعی از خانه کعبه هستند افزود: هر روز در سه وقت مردم در مساجد سر بر آسمان عظمت الهی می‌سایند و در واقع مساجد بیوت خدا هستند.  

معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم خاطرنشان کرد: حالا که توفیق خدمت به خانه خدا به ما داده شده است که باید آن را قدر دانسته و از خدا بخواهیم که تا آخرین لحظه ما را در این مسیر ثابت قدم بدارد.

وی خطاب به رابطان فرهنگی مساجد گفت: باید شاکر باشید که در این مسیر قرار دارید. شکرش هم این است که روز به روز بر اخلاص و تلاش خود افزوده و مردم را بیشتر به مساجد جذب کنید.

نجاریان‌زاده ابراز داشت: وقتی خداوند به انبیایی مانند ابراهیم و اسماعیل می‌گوید خانه من را برای نمازگزاران آماده کن، کسانی هم که در مساجد شرایط را برای حضور مهمانان خداوند آماده می‌کنند همکاران حضرت ابراهیم(ع) هستند.

وی گفت: اگر حتی یک نفر را جذب مسجد کرده و یا فضا را برای حضور مردم پاکیزه کنیم، امام زمان(عج) از ما راضی خواهد بود.

معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم با اشاره به اینکه این مساجدی که امروز در اختیار ما است محل تربیت شهدا بوده، اضافه کرد: امروز هم می‌توان با استفاده از این سنگر کارهای شایسته انجام داد.

وی اظهار داشت: وظیفه ما این است که برای به جذب جوانان به مسجد و پاکسازی فرهنگی اطراف مساجد تلاش کنیم.

حجت الاسلام نجاریان‌زاده با اشاره به در پیش بودن ماه رمضان خاطرنشان کرد: عظمت این ماه را قرآن و اهل بیت(ع) ذکر کرده‌اند. آخرین خطبه پیامبر(ص) در ماه شعبان هم به این موضوع اشاره دارد که معارف نابی در آن ذکر شده است.

وی با اشاره به اینکه در این مهمانی نفس کشیدن حکم تسبیح دارد افزود: هر انسان در شرایط عادی 21 هزار و 600 مرتبه نفس می‌کشد که همه اینها ذکر خواهد بود.

معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم با بیان اینکه خواب در ماه مبارک رمضان را عبادت است اضافه کرد: خواب در مسجد شایسته نیست چرا که مسجد جای بیداری و محل عروج بندگان است.

وی افزود: هماهنگی شده است که مساجدی که آمادگی دارند کلاس تفسیر قرآن برپا شود تا در کنار تلاوت قرآن کریم معارف آن نیز در جان‌ها جاری شود.

نجاریان‌زاده با اشاره به مشکلات اداره‌کل تبلیغات اسلامی برای برگزاری برنامه‌های اوقات فراغت ابراز داشت: دو سال است که دولت جیب‌هایش را بر سازمان تبلیغات اسلامی بسته و هیچ کمکی نداشته است. به همین خاطر ما به دنبال خیرین در این زمینه هستیم تا طرح‌هایی مانند اوقات فراغت را به سرانجام برسانیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری