کد خبر: 1401

حجت‌الاسلام غبیشاوی:

مسئول اجرایی طرح اوقات فراغت اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم با اشاره به اینکه دولت اعتباری برای طرح اوقات فراغت مساجد اختصاص نداده گفت: از کمک خیران در این مسیر استفاده خواهیم کرد.

به گزارش قم خبر و به نقل از مهر، مهدی غبیشاوی پیش از ظهر پنج‌شنبه در گردهمایی رابطان فرهنگی مساجد استان قم که به مناسبت دهه نکوداشت و غبارروبی مساجد در اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم برگزار شد، با اشاره به اینکه دولت اعتباری برای طرح اوقات فراغت اختصاص نداده است، گفت: در این زمینه باید از کمک خیران استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه ماه رمضان بستر بسیار مناسبی برای جذب نوجوانان است افزود: قصد داریم تا آنجا که امکانات اجازه می‌دهد این طرح را اجرا کنیم اما به دلیل مشکلات مالی که وجود دارد همکاری مساجد در این زمینه بسیار مهم است.

مسئول اجرایی طرح اوقات فراغت اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم ضمن دعوت از مساجد برای ثبت نام در این طرح خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی جذب و ارائه کلاس‌ها با خود مساجد است. خدمتی که ما می‌توانیم ارائه کنیم اعزام مبلغ برای کلاس‌ها، حمایت و نظارت بر آنها است.

به گفته وی طرح اوقات فراغت اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان از 5 تیر تا 29 مرداد ادامه خواهد داشت.

غبیشاوی با اشاره به اینکه تا کنون استقبالی از واحد خواهران مساجد وجود نداشته افزود: با این حال این ظرفیت وجود دارد که در بخش خواهران نیز از این برنامه‌ها حمایت کنیم.

وی ادامه داد: مساجد تلاش کنند در روزهای آینده برنامه را به ما بدهند تا با کمک مسئولان سازمان برای مساعدت مالی و نظارتی اقدامات لازم را انجام دهیم.

مسئول اجرایی طرح اوقات فراغت اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم با اشاره به تصمیم این سازمان برای ارتقای کیفیت برنامه‌ها با همکاری مساجد خاطرنشان کرد: افتتاحیه طرح اوقات فراغت پنجم تیر برگزار خواهد شد و تا آن تاریخ باید پایگاه‌ها آمادگی خود را به اداره‌کل تبلیغات اسلامی اعلام کنند.

وی با اشاره به اهمیت توجه به نوجوانان و توصیه‌های معصومین در این رابطه گفت: بزرگ‌سالان تحملشان را برای حضور نوجوانان در مساجد بالا ببرند.

غبیشاوی با اشاره به قالب خاص برنامه‌ها در ماه مبارک رمضان افزود: مساجد دو برنامه باید به ما ارائه دهند. یک برنامه بر اساس زمان‌بندی‌های ماه رمضان و یک برنامه برای پس از آن.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری