کد خبر: 1400

حجت‌الاسلام والمسلمین سقای‌بی‌ریا:

عضو سابق هیئت مدیره انجمن روانشناسی اسلامی حوزه با اشاره به پیشرفت‌های اخیر در حوزه روانشناسی اسلامی گفت: در حال حاضر این رشته به جایگاه خوبی رسیده و حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.

به گزارش قم خبر و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام محمدناصر سقای‌بی‌ریا شب گذشته در دهمین مجمع عمومی انجمن روانشناسی اسلامی و ششمین انتخابات هیئت مدیره انجمن روانشناسی اسلامی که با حضور پژوهشگران و روانشناسان در سالن جلسات انجمن‌های علمی حوزه برگزار شد با اشاره به پیشرفت‌های اخیر در حوزه روانشناسی اسلامی گفت: در حال حاضر این روانشناسی به جاهای خوبی رسیده و حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.

وی به اهداف و وظایف انجمن اشاره کرد و ادامه داد: تعمیق و توسعه مباحث تخصصی روانشناسی و مشاوره با تاکید بر آموزه‌های اسلامی، تقویت و گسترش نظریه‌پردازی، بهره‌برداری از ظرفیت‌های تخصصی و شناسایی استعدادهای نخبگان از جمله اهداف و وظایف انجمن روانشناسی اسلامی است.

عضو سابق هیئت مدیره انجمن روانشناسی اسلامی افزود: ارائه برنامه‌های راهبردی، تلاش در راستای افزایش سطح دانش و مهارت، انتشار کتب و نشریات، همکاری با انجمن‌ها و نهادهای حوزوی و غیرحوزوی از دیگر وظایف این انجمن به شمار می‌رود.

سقای‌بی‌ریا برگزاری 19 نشست، 34 میزگرد، کارگاه‌های آموزشی و کلاس‌های متنوع، ارائه مقالات، برقراری ارتباط و ملاقات با مدیران سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کل کشور را از دیگر وظایف انجمن روانشناسی حوزه برشمرد و خاطرنشان کرد: کسب رتبه برتر طرح‌های نیازسنجی پژوهشی، طراحی و راه‌اندازی سایت انجمن روانشناسی اسلامی و ... از دیگر اقداماتی است که در این انجمن صورت گرفته است.

عضو سابق هیئت مدیره انجمن روانشناسی اسلامی یادآور شد: مدت‌ها به دنبال ثبت انجمن بوده‌ایم تا اینکه در سال گذشته موفق به انجام آن شدیم و امیدواریم این امر زمینه فعالیت‌های گسترده برای آینده را فراهم کند.

وی به امضای تفاهمنامه میان انجمن روان‌شناسی اسلامی و سازمان روانشناسی و مشاوره کل کشور اشاره کرد و گفت: امیدواریم این تفاهمنامه زمینه همکاری‌های بیشتر را به همراه داشته باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری