کد خبر: 1396

رئیس هیئت امنای موسسه روایت سیره شهدا:

رئیس هیئت امنای موسسه روایت سیره شهدا گفت: تحکیم بنیان خانواده" سومین محور در حوزه ادبیات تربیت دینی است که باید روی این مسئله و عوامل تحکیم خانواده تاکید شود زیرا اگر بنیاد خانواده مستحکم شود جامعه اسلامی می تواند موفق باشد.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنيم، حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری، پیش از ظهر امروز در هشتمین هم‌اندیشی سخنرانان هیئت رزمندگان اسلام، در مدرسه عالی دارالشفاء قم، با اشاره به این که مبلغان حوزه های علمیه باید موضوعات دینی را گسترش دهند اظهار کرد: ایام مبارک رمضان فرصتی مناسب برای ترویج ارزش های دینی است.

وی با اشاره به اینکه تربیت عبودیت و بندگی از موضوعاتی است که باید در تبلیغ طلاب مورد توجه قرار بگیرد خاطرنشان کرد: "تربیت روحیه ولایت پذیری"، دومین محور مباحث تربیتی است که در این زمینه باید تلاش بسیار زیادی کرد.

رئیس هیئت امنای موسسه روایت سیره شهدا تصریح کرد: تحکیم بنیان خانواده" سومین محور در حوزه ادبیات تربیت دینی است که باید روی این مسئله و عوامل تحکیم خانواده تاکید شود زیرا اگر بنیاد خانواده مستحکم شود جامعه اسلامی می تواند موفق باشد.

ماندگاری گفت: چهارمین هدف از اهداف تربیتی در دین اسلام، "تقویت روحیه خدمت‌گزاری" است؛ زیرا تقویت این روحیه یکی از تفاوت‌های بنیادین اسلام با سایر مکاتب است.

رئیس هیئت امنای موسسه روایت سیره شهدا تصریح کرد: تقویت روحیه ایثار و شهادت ‌طلبی  نیز از موضوعات بسیار مهم و اساسی است که بایددر ایام ماه مبارک رمضان تبلیغ شود.

وی خاطرنشان کرد: از جمله نکات مهمی که باید در تبلیغ رعایت شود، بیان چیستی، چرایی، و راهکارهای رسیدن به مفهوم است، البته در ابتدا باید به چرایی بحث اشاره کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری