مسئول دفتر خبرگزاری سوریه (سانا) در ایران در گفتگو با تسنیم اعلام کرد که سفارت سوریه فردا (چهارشنبه) شاهد حظور اتباع این کشور برای ریختن آرای خود به صندوق اخذ رای خواهد بود.

به گزارش قم خبر و به نقل از خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری سوریه (سانا) به نقل از یک منبع وابسته به وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که بیش از دویست هزار سوری در ۳۹ کشور برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده‌اند.

این منبع بیان کرد: این آمار قابل قبولی است به ویژه که فرانسه، آلمان و بلژیک مانع از حضور سوری‌ها در پای صندوق‌های رای شده‌اند و نیز آمریکا و برخی کشورهای عربی از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس به علت بسته بودن سفارت سوریه در این کشور‌ها سوری‌های مقیم این کشور‌ها نمی‌توانند در رای گیری مشارکت کنند.

محسن رسوق مسئول دفتر خبرگزاری سوریه (سانا) در ایران در گفتگو با تسنیم در خصوص برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور در ایران اعلام کرد که این انتخابات فردا (چهارشنبه) از ساعت ۷ صبح الی ۷ بعد از ظهر در محل سفارت سوریه در تهران برگزاری خواهد شد.

وی اعلام کرد که سفارت خانه این کشور تنها محل اخذ رای در ایران خواهد بود، رسوق همچنین توضیح داد که اغلب اتباع این کشور در ایران را دانشجویان تشکیل می‌دهند و گمان می‌رود که درحدود هزار نفر برای رای دادند به این سفارت‌خانه مراجعه کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری