کد خبر: 1382

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: كاهش تورم به جهت آنكه خدمتی عمومی به آحاد مردم به شمار مي‌رود را بايد از نكات مثبت عملكرد دولت به حساب آورد.

غلامحسین شیری علی آبادی در گفت و گو با خبرنگار قم خبر، پیرامون عملکرد دولت یازدهم در حوزه اقتصاد اظهار کرد: بعد از روی کارآمدن دولت یازدهم طی یک سال اخیر تورم و گرانی که تا قبل از انتخابات به سرعت پیشروی می کرد؛ قدری مهار شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص نرخ ارز، دلار و طلا افزود: ثبات نسبی بازارهايی چون ارز، دلار و سكه در طول مديريت يک ساله دولت قابل توجه است زيرا بازارهای فوق تا پيش از روی كار آمدن دولت يازدهم به طور روزانه با نوسان همراه بود

وی ادامه داد: عملکرد دولت در حوزه اقتصادی با هدف کنترل تورم و گرانی تا حدودی مثبت و مطلوب بود، اما آغاز فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به این روند ضربه زد، از این‌رو اقدامات دولت یازدهم را در حوزه اقتصادی می‌توان مناسب ارزیابی کرد.

شیری علی آبادی کاهش تورم را خدمتی عمومی دانست و بیان کرد: كاهش تورم به جهت آنكه خدمتی عمومی به آحاد مردم به شمار مي‌رود را بايد از نكات مثبت عملكرد دولت به حساب آورد.

وی در ادامه عنوان کرد: نقدی به تورم فعلی در کشور وارد است مبنی بر آنكه تورم فعلی موجود در كشور تورمی مصنوعی به شمارمی رود؛ که آن هم باید به زودی مهار گردد.

شیری علی آبادی در پایان خاطر نشان کرد: دولت یازدم موفقیت هایی هم در زمینه مسائل اقتصادی داشته است و امید است که در همه حوزه ها به زودی مشکلات برطرف گردد.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری