کد خبر: 137

خاطره قاری بزرگ مصر احمد نعینع از مقام معظم رهبری

دکتر احمد احمد نعینع، پزشک و قاری ممتاز بین المللی مصر و داور مسابقات قرآن خاطرات شنیدنی از ملاقات با رهبر انقلاب دارد.

به گزارش قم خبر و به نقل از خبرگزاری تسنیم، دکتر احمد احمد نعینع، پزشک و قاری ممتاز بین المللی مصر و داور مسابقات قرآن می‌ گوید: من تا کنون دیدارهای متعددی با آیت الله خامنه‌ای داشته‌ام که تعداد آن‌ها یادم نیست و خاطرات زیادی نیز از این دیدار‌ها در ذهن من ماندگار شده‌اند. مثلاً یکی از دیدار‌ها در حضور رهبر معظم انقلاب به تلاوت قرآن می‌پرداختم و در هنگامی که تلاوت من به اوج خود رسیده بود، ایشان در عبارتی فرمودند: «وصلت إلی ثریا» یعنی تو به ثریا رسیده‌ای و بعد هم فرمودند: تو از ثریا نیز گذشتی...

هدیه فراموش نشدنی آقا به نعینع

وی ادامه داد: در یکی از دیدار‌ها من خدمت آیت‌الله خامنه‌ای رفتم و به ایشان گفتم که من سید و از نسل امام حسن مجتبی (ع) هستم. ایشان وقتی این را شنیدند، برخاستند و عبا و شال سبزی را که داشتند به من هدیه کردند و این از ارزشمند‌ترین هدایای زندگی من است.

صوت آیت الله خامنه‌ای را در حین تلاوت سوره فاتحةالکتاب و اذکار مختلف نماز خیلی دوست دارم

دکتر احمد احمد نعینع افزود: در یکی دیگر از دیدار‌ها که تقریباً خصوصی بود، پس از اقامه نماز به امامت ایشان، تلاوتی داشتم که آیت الله خامنه‌ای از آن تلاوت خیلی خوششان آمده بود و به من فرمودند: اکنون خیلی‌ها از مصطفی اسماعیل تقلید می‌کنند اما به نظر من، تو از مصطفی اسماعیل تقلید نمی‌کنی بلکه شبیه به مصطفی اسماعیل می‌خوانی. صدای تو شبیه مصطفی اسماعیل است و بر نحوه تلاوت ایشان ظرایفی را نیز اضافه می‌کنی. من از آنجا پی بردم که ایشان اشراف کامل بر مسایل فنی تلاوت دارند.

وی افزود: البته باید بگویم که من نیز صوت آیت الله خامنه‌ای را در حین تلاوت سوره فاتحةالکتاب و اذکار مختلف نماز خیلی دوست دارم. ایشان دارای صوتی جذاب و همراه با معنویت هستند که در من احساس ملکوتی آیه «الّذین فی صلاتهم خاشعون» را زنده می‌کند. رعایت دقیق تجوید و معنویت موجود در صوت نماز آیت الله خامنه‌ای، ویژگی خاصی به قرائت ایشان بخشیده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری