مدیرعامل پالایش نفت امام شازند گفت: با راه اندازی ظرفیت طرح توسعه پالایشگاه شازند تولید گاز مایع ( ال پی جی ) از ۵۰۰ تن در روز به دو هزار تن افزایش یافته است که این تولید ۴ برابر شده است.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنیم، علی شیرازی زاده در جمع خبرنگاران با اشاره به تعمیرات اساسی ۴ واحد طرح توسعه پالایشگاه شازند اظهار کرد: این تعمیرات اساسی در مدت ۲ ماه در واحدهای تقطیر، تصفیه نفتا واکتانایز، تصفیه هیدروژنی نفت سفید و ایزومریزاسیون انجام شده است.


وی افزود: واحدهای طرح توسعه این پالایشگاه در اسفند ماه ۸۹ با وجود تحریم های اقتصادی و به دست متخصصان داخلی در مدار تولید قرار گرفتند و پس از۳ سال کارکرد مستمر این واحدها به تازگی نخستین تعمیرات اساسی آنها انجام شده است.

مدیرعامل پالایشگاه امام خمینی شازند تصریح کرد: باوجود تحریم های موجود تمامی قطعه های مورد نیاز تعمیرات اساسی به موقع تهیه شده و با همکاری همکاران وآمادگی نیروی انسانی ، ماشین آلات و تجهیزات، این تعمیرات ۸ روز زودتر از برنامه ریزی مصوب انجام و واحدها در مدار تولید مجدد قرار گرفتند.

شیرازی زاده با اشاره به اینکه طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند ظرفیت تولید بنزین را افزایش داده گفت: روزانه ۱۶ میلیون لیتر بنزین با کیفیت استاندارد یورو ۵ در این واحد تولید شده و نیز تولید بنزین سوپربا راه اندازی این واحد از ۱/۲ میلیون لیتر به ۳/۲ میلیون لیتر افزایش یافته است.

وی افزود: روش بنزین سازی در طرح توسعه پالایشگاه شازند بهره گیری از فرایند تبدیل مازوت به بنزین بوده و نیز تولید ۷۰۰ تن گوگرد در روز و افزایش ظرفیت تولید گازوئیل به میزان ۱/۵ میلیون لیتر در روز با استاندارد یورو ۴ از دیگر تولیدات طرح توسعه پالایشگاه شازند است.

مدیرعامل پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند تصریح کرد: طرح توسعه این پالایشگاه با آخرین فناوری روز صنایع پالایش نفت در راستای ارتقای کیفیت محصولات با استانداردهای بین المللی، کاهش آلاینده های زیست محیطی و اصلاح فرآیندها برای دریافت خوراک مخلوط نفت خام سبک و سنگین به جای نفت خام سبک اهواز انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه پالایشگاه امام خمینی( ره ) شازند به عنوان هفتمین مجموعه بزرگ پالایشگاهی و یکی ازقطبهای صنعت نفت کشوراست گفت: این پالایشگاه سهم بسزایی در تولید و چرخه فرآورده های نفتی ایران دارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری