کد خبر: 1351

وزیر بهداشت با بیان اینکه باید تصدی‌گری دولت در امر بهداشت کاهش پیدا کند، گفت: هیأت امناها مبنای کار خود را خرید خدمت قرار دهند، به طوری که وزارتخانه بعد از گذشت مدتی کوچک شود.

به گزارش قم خبر و به نقل از فارس، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت در اجلاس رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با بیان اینکه مسئولان و مردم از اجرای مرحله اول طرح تحول نظام سلامت رضایت دارند، گفت: در ابتدای اجرای این طرح هستیم و با اصلاحات، طرح به بلوغ خواهد رسید.


وی ادامه داد: جلسه امروز مربوط است به حوزه پیشگیری و بهداشت که به عقیده بنده مهم‌ترین بخش طرح تحول نظام سلامت به شمار می‌رود.

وزیر بهداشت همچنین از راه‌اندازی امداد هوایی از ابتدای ماه آینده خبر داد و گفت: بسته مربوط به بیماری‌های صعب‌العلاج به خاطر مشکلات مالی با اندکی تأخیر اجرا می‌شود.

وی در مورد شبکه بهداشت کشور، گفت: شبکه قدیمی بهداشت قابل نقد است، چرا که مربوط به ۳۰ سال پیش و زمانی که جاده‌های کشور وضعیت کنونی را نداشتند، درصد مردم باسواد کم بوده و شبکه ارتباطی‌مان گسترده نبوده است، می‌شود.

هاشمی ضمن تأکید بر این نکته که شبکه بهداشت باید به درون شهرها نیز راه یابد، گفت: به نظر می‌رسد منفعل بودن خارج وزارت بهداشت همیشه وزارتخانه را به بیراهه کشیده، بنابراین آنچه که مشخص بوده، این است که اکنون همه ما برای خدمت آمده‌ایم و می‌دانیم پیشگیری و بهداشت چقدر اهمیت دارد.

به گفته هاشمی تصمیم‌های مربوط به پیشگیری و بهداشت بسیار با اهمیت است و سرنوشت‌سازتر از تصمیمات مربوط به حوزه درمان است چرا که این تصمیمات برای دو دهه یا بیشتر وقت و سرمایه کشور را به خود اختصاص می‌دهد.

وزیر بهداشت تأکید کرد: همانگونه که رؤسای بیمارستان‌ها در بسته درمان کار نظارت را انجام می‌دادند، رؤسای شبکه‌های بهداشت نیز باید در بسته پیشگیری و بهداشت این کار را انجام دهند.

وی با انتقاد از تصدی‌گری دولت در امر بهداشت و درمان، گفت: وزارت بهداشت باید کوچک شود و هیأت امناهای موجود مبنای کار خود را خرید خدمت قرار دهند و جوری کار نکنیم که بعد از رفتن ما نیز ۲۰۰ یا ۳۰۰ هزار نفر به پرسنل وزارت افزوده شده باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری