کد خبر: 135

حجت‌الاسلام شهاب مرادی:

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بر تمرین گسترش مهربانی به عنوان یک نیاز مبرم در شهر تهران تأکید کرد و گفت: «کنترل خشم» یکی از برنامه‌های بسیار مهم سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در سال ۹۳ است.

به گزارش قم خبر و به نقل از خبرگزاری فارس، چهل و هفتمین جلسه کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، با حضور حجت‌الاسلام عبدالمقیم ناصحی رئیس کمیسیون، عبدالحسین مختاباد، احمد حکیمی‌پور، الهه راستگو، مجتبی شاکری و حجت الاسلام شهاب مرادی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، در سازمان فرهنگی هنری برگزار شد.

مرادی گفت: پیگیری و نظارتی که اعضای شورای اسلامی شهر تهران دارند بسیار مغتنم و موجب خرسندی است و نظارت شورا می‌تواند به صحت فعالیت‌ها و بهتر شدن امور منتج شود.

وی با بیان اینکه نحوه‌ نظارت و دقت نظر شورای اسلامی شهر تهران قابل تقدیر است اظهار امیدواری کرد تا با استفاده از تعامل و پاسخ گویی که بین سازمان و شورا وجود دارد بتوان از از کمک‌ و حمایت‌های شورای اسلامی شهر تهران بهره‎مند شد.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران عنوان کرد: این موضوع باید با تدبیر و برنامه‌ریزی شورای شهر و شهردار تهران صورت بگیرد، با این وجود، مجموعه سازمان نیز آمادگی دارد هرگونه تفکیک وظایفی که در این حوزه توسط شورای شهر انجام می‌شود را در صورت مغایر نبودن با اساسنامه سازمان، انجام دهد.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری «کارگروه‌های جهادی» این سازمان با محوریت ۱۸ هدف کلان تعیین شده در سال جاری افزود: انجام فعالیت گسترده در حوزه‌هایی مانند مدیریت تغییرات فرهنگی، سبک زندگی، هویت دینی و انقلابی و تولید آثار هنری، به طور قطع با سرانه‌ای اندک برای هر شهروند تهرانی امکان پذیر نیست و ما باید در این زمینه با توجه به امکانات و اعتبارات تصویب شده تنها بر روی چند برنامه در هر یک از این حوزه‌ها متمرکز شویم.

مرادی اظهارداشت: هم اکنون کارگروه‌های جهادی در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با حضور معاونان، مدیران کل، کار‌شناسان مجرب سازمان، روسای فرهنگسرا‌ها و خانه‌های فرهنگ تشکیل شده است؛ در هر یک از این کارگروه‎‌ها، کمیته‌هایی وجود دارد که به بررسی و برنامه ریزی فعالیت‌های سازمان در سال ۹۳ در حوزه‌هایی مانند، ترویج مهربانی، کنترل خشم، ساده زیستی، فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی می‌پردازند.

وی «کنترل خشم» را یکی از برنامه‌های بسیارمهم سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در سال ۹۳ عنوان کرد و افزود: «تمرکززدایی» از ستاد و توجه بیشتر به صف از جمله اهداف سازمان است به نحوی که اکنون بازدیدهای منظمی از مراکز و مناطق سازمان داریم.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با تأکید بر تعامل با شورای اسلامی شهر و استقبال از نظارت و حمایت این شورا، تصریح کرد: انجام فعالیت‌های فرهنگی و به ثمر رسیدن این فعالیت‎‌ها زمان‎بر است و روحیه جهادی در کار فرهنگی به این معناست که واقعا به فکر این موضوع نباشیم که کار به نام چه کسی تمام می‌شود.

وی در پایان گزارشی از روند انحلال و واگذاری شرکت‌های این سازمان به کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران ارائه کرد.

حجت‌الاسلام عبدالمقیم ناصحی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران نیز در این جلسه گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران یکی از سازمان‌های بزرگ و مهمی است که در بخش‌های فرهنگی ‌هنری فعالیت‎های گسترده‌ای انجام می‌دهد و امیدواریم این سازمان براساس برنامه مصوب در پیشبرد برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و دینی موفق باشد و اکنون این توان در سازمان فرهنگی هنری با ریاست حجت‌الاسلام شهاب مرادی دیده می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری