کد خبر: 1349

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: مسئله غرب "ایران هسته‌ای" نیست، بلکه "ایران اسلامی" است.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنیم، سعید جلیلی شامگاه چهارشنبه در جمع روحانیون و طلاب کرمان با بیان اینکه مسئله هسته‌ای ایران تنها یک بهانه از سوی کشورهای غربی است، اظهار کرد: چگونه ممکن است کشوری که خود ۵هزار سلاح هسته‌ای دارد، همه توان خود را بگذارد تا با کشوری مانند ایران که تنها تعدادی سانتریفیوژ در اختیار دارد، مقابله کند.


نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه در حال حاضر فعالیت‌های مراکز هسته‌ای نطنز و فردو زیر نظر آژانس و بازرسان فعالیت می‌کنند، گفت: این همه هیاهو به سبب ترس از پیشرفت‌های ایران است، زیرا آنها به درستی می‌دانند که فعالیت‌های هسته‌ای ایران صلح آمیز است.

جلیلی با اشاره به اینکه آنها پیش از مسائل هسته‌ای نیز ایران را مورد تحریم قرار می‌دادند، افزود: متاسفانه طرف‌های غربی در حین مذاکرات هسته‌ای مسائلی مانند حقوق بشر و غیره در ایران را نیز مطرح می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری مسئله آنها ایران هسته‌ای نیست، بلکه ایران اسلامی است، تصریح کرد: در شرایطی که در کنار جمهوری اسلامی ایران کشوری مانند پاکستان سلاح هسته‌ای در اختیار دارد که فعالیت‌های آن صلح‌آمیز نیست، برای غرب مشکلی وجود ندارد، اما برای فعالیت کشوری مانند ایران که بارها اعلام کرده که فعالیت‌هایش صلح‌آمیز است، اینچنین هیاهو در سطح بین‌الملل به وجود می‌آورند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه نگرانی آنها بیشتر از پیشرفت‌های علمی ایران است، خاطرنشان کرد: آنها از اسلام ناب که پایه آن در قرن معاصر توسط حضرت امام (ره) پایه‌ریزی شده، نگرانی دارند.

جلیلی با اشاره به اینکه با حرکت حضرت امام (ره) حوزه توانست از دانشگاه پیشی بگیرد، اظهار کرد: امروز علم با توجه به اقتضائات سیاسی در کشور گره خورده و این حرکت بزرگی است که در طول انقلاب شکل گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ملت ایران در یک فرصت تاریخی قرار دارند، گفت: باید با اطلاع و شناخت از نقشه‌های شوم دشمنان در عرصه سیاسی و بین‌المللی غافلگیر نشویم، زیرا عرصه بین‌الملل نیز مانند صحنه نظامی است و ممکن است در شرایط غفلت شبیخون بخوریم.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه غرب قصد دارد به بهانه مذاکرات هسته‌ای، ایران را سرگرم کند، افزود: موضوع اصلی آنها چیز دیگری است و باید با مطالعه و تیزبینی از نقشه آنها که دارای پیچیدگی‌ها، پنهان کاری‌ها و ابهاماتی است آگاه شد.

جلیلی بیان کرد: رئیس شورای روابط خارجی آمریکا که وظیفه ارائه راهبردهای کلان را به دولت آمریکا دارد، اخیرا در مقاله‌ای تحت عنوان دموکراسی بزرگ در جهان اسلام بیان کرده که باید جهان اسلام را به دو اسلام «سکولار» و اسلام «از جنس القاعده» تقسیم کرد و در این میان به اسلام «ناب» که مد نظر جمهوری اسلامی ایران است، اشاره‌ای نکرده است.

وی با تاکید بر اینکه آنها ترس از اسلام ناب و اشاعه آن به کشورهای اسلامی دارند، تصریح کرد: مهم‌ترین مشکل غرب با ایران بر سر اسلام ناب است و سایر مسائل یک بهانه است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به این که در طول ۳۵ سال گذشته هرجا به اندیشه اسلام ناب عمل نشده، ضعف‌هایی به وجود آمده است، گفت: ایران در طول سه دهه گذشته یک اسلام ناب را اشاعه داده که امروز میوه‌های آن در سایر کشورها نیز به ثمر نشسته است.

جلیلی با بیان اینکه آنها در گذشته دموکراسی ایران را به بهانه غیررقابتی بودن مورد سوال قرار می‌دادند، افزود: در جریان انتخابات ۸۸ هنگامی که رقابت‌ها شدید شد، آنها دیدند که در این انتخابات هم رقابت و هم مشارکت به شکل بالایی وجود دارد و به همین سبب با شکل گیری یک فتنه خواستند آن را زیر سوال ببرند.

وی با اشاره به اینکه بدون شک ولی فقیه هرگز اجازه نمی‌دهند آرای مردم مورد خدشه واقع شود، گفت: این نکته مهم در طول تمامی انتخابات وجود داشته و ولایت فقیه همواره حافظ آرا و منافع ملت ایران بوده است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه غرب با راه‌اندازی بیش از ۱۰۰ شبکه ماهواره‌ای، قصد دارد تا ملت ایران را به سمت هوای نفسانی بکشاند، تصریح کرد: این وظیفه روحانیون است تا در برابر این هجوم فرهنگی مردم را آگاه کنند.

‌وی با اشاره به اینکه هنگامی که اتحادیه اروپا یک قطعنامه ‌ضد ایران صادر می‌کرد، همزمان ۲۷ کشور موج رسانه‌ای منفی علیه کشور به راه می‌انداختند، گفت: در این میان ایران تنها با استفاده از رسانه‌های داخلی خود می‌توانست به این قطعنامه واکنش نشان دهد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه حوزه‌های علمیه یک رسالت بزرگ و فرصت تاریخی دارند، خاطرنشان کرد: به همین سبب روحانیون باید قدردان این فرصت باشند و به تعبیر مقام معظم رهبری باید همه نگاه‌ها به سمت قله‌ها باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری