کد خبر: 1340

رئیس قرارگاه عمار:

رئیس قرارگاه عمار با اشاره به اینکه ولایت فقیه تکمیل کننده حلقه وحدت است گفت: وحدت یکی از نیازهای اساسی کشور در شرایط فعلی است که نباید از ان غفلت کنیم.

به گزارش قم خبرو به نقل از تسنيم، حجت الاسلام والمسلمین طائب، پیش از ظهر امروز در هشتمین هم‌اندیشی سخنرانان هیئت رزمندگان اسلام، در مدرسه عالی دارالشفاء قم،  با اشاره به اینکه باید موضوعات حول و محور ولایت فقیه به درستی در حوزه های علمیه تبیین شود اظهار کرد: بررسی این ابعاد در حوزه های علمیه سبب رشد معلومات سیاسی طلاب حوزه های علمیه می شود و این موضوعی بسیار ارزشمند است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه ولایت فقیه دارای بالاترین شاخص فهم اجتماعی است خاطرنشان کرد: مسئله ولایت چیزی نیست که تنها به ما اختصاص داشته باشد، بلکه تمام دنیا اصل ولایت دانایان، حکما و فقها در امور مختلف را قبول دارند، ولی تعبیرشان با ما تفاوت دارد.

وی با اشاره به اینکه ولایت فقیه تکمیل کننده حلقه وحدت است تصریح کرد: وحدت یکی از نیازهای اساسی کشور در شرایط فعلی است که نباید از ان غفلت کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین طائب با اشاره به اینکه کشورهای غربی نیز دارای ولایتی هستند که در نوع خود قابل توجه است تصریح کرد: افرادی چون اوباما و مرکل نیز در دنیای استکباری دارای ولایت هستند و موضع آنها به همراه پیروانشان با ما تفاوت دارند؛ زیرا همگان در این نکته اذعان دارند که یک نفر باید این جریان را پیش بگیرد.

رئیس قرارگاه عمار اگر کسی با مسائل عقلی و نقلی آشنایی کامل داشته باشد به هیچ وجه با ولایت فقیه مشکلی پیدا نمی کند خاطرنشان کرد: افراد و کشورهایی که با این موضوع مشکل دارند خود را وارد مسائل دیگری کرده اند و دوست ندارد واقعیت را باور کنند.

وی گفت: باید موضوع ولایت فقیه به صورت علمی در هیئت ها و حوزه های علمیه و دانشگاه های ما تبیین شود تا جوانان آشنایی لازم را در این زمینه کسب کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری