کد خبر: 1339

آیت الله علوی گرگانی:

آیت الله علوی گرگانی با اشاره به اینکه مردم عراق در برابر حملات تروریست‌ها ایستادگی کنند گفت: اگر مسئولان شهرهای عراق اهتمام بیشتری نسبت به این موضوعات داشتند و مقامات شهرهای موصل و تکریت تسلیم نمی‌شدند این گروه قدرت پیدا نمی کردند.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنيم، آیت الله علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با مدیران حراست‌های دستگاه ‌ها و نهادهای استان همدان با اشاره به آیه آخر سوره عنکبوت، اظهار کرد: خداوند در این آیه می‌فرماید "هرکس در راه ما جهاد کند، راه و سبیل مستقیم خود را به او نشان خواهیم داد".

وی با اشاره به اینکه برخی از انسان ها نتیجه اعمال خود را در هیمن دنیا می بینند تصری حکرد: انسان باید در تمامی مراحل زندگی بر اعمالخود نظارت داشته باشد.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه حفظ دیانت و امانت‌داری را از مسائل مهم جامعه مسلمانان است خاطرنشان کرد: اگر بخواهد آسیبی به مردم برسد از طرف مردم وارد می شود و بر همین اساس باید مردم به هوش باشند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه جامعه مانند درخت است که اگر از درون دچار کرم و آفت شده باشد، با هر نسیمی امکان سرنگونی آن وجود دارد و نمی‌توان مقصر را باد و دیگر شرایط دانست تصریح کرد: این همان موضوعی است که در متون فقهی ما مورد اشاره قرار گرفته است و ما نباید از ان غفلت کنیم.

آیت الله علوی گرگانی گفت: اقدامات گروه های تکفیری و تروریستی در عراق بسیار نارحت کننده است و اگر مسئولان شهرهای عراق اهتمام بیشتری نسبت به این موضوعات داشتند و مقامات شهرهای موصل و تکریت تسلیم نمی‌شدند این گروه قدرت پیدا نمی کردند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری