کد خبر: 1338

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: داعش نه تنها برای تشیع بلکه برای جامعه و انسانیت یک تهدید بزرگ است که با انجام فعالیت های غیر منطقی خود سعی در از بین بردن اسلام و دین دارد.

به كزارش قم خبر و به نقل از تسنيم، آیت الله ابوالقاسم علیدوست با اشاره به فعالیت‌های گروه داعش، اظهار کرد: این گروه‌ها تجسم جهالت و خشونت هستند که بعد از رحلت پیامبر(ص) به تدریج شکل گرفته اند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با بیان وجود همیشگی گروه های جاهل در طول تاریخ، افزود: افراد جاهل همیشه در طول تاریخ وجود داشته اند و تبلیغ و ارشاد هم برای برخی از افراد، بی اثر بوده است.

وی با اشاره به ماهیت این گروه، تصریح کرد: اگر این گروه در حال حاضر به عنوان تهدید برای شیعه محسوب می شود، برای تمام قدرت های مهم نیز تهدید به حساب می آید و می تواند آینده آن کشورها را نیز به خطر بیندازد.

آیت الله علیدوست با اشاره به سکوت در برابر این جنایات، عنوان کرد: سکوت دربرابر این همه جنایت به ویژه سکوت مرگبار برخی روحانی نماهای اهل تسنن کشور یک تهدید است.

داعش تهدید بزرگی برای همه است

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با بیان فعالیت های گروه داعش، تاکید کرد: این گروه حتی به حامیان خود و افرادی که در برابر این شرارت ها سکوت کرده اند بی تفاوت نمی مانند و برای آنها نیز تهدیدی بزرگ محسوب می شود.

وی با توحش گروه داعش، گفت: این گروه نه تنها برای تشیع بلکه برای جامعه و انسانیت تهدید است که با انجام فعالیت های غیر منطقی خود سعی در از بین بردن اسلام و دین دارد.

آیت الله علیدوست با اشاره به گروه های اثر گذار در شکل گیری گروه داعش، اظهار کرد: گروه های صهیونیستی و قدرت های برتر جهان به طور موقت از این گروه سود می برد و در کنار آن مدارسی وجود دارد که این گروه ها را تربیت می کند و در شکل گیری آنها موثر است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با بیان تفکرات موجود در حجاز، افزود: فتواهایی که عالم نمایان بی خرد می دهند در کنار فعالیت های فرهنگی مزدورانی که دلارهای نفتی را دریافت می کنند و به جای آن فعالیت های فرهنگی ضد دین دارند در شکل گیری این گروه موثر است.

بنابه فتوای علما با داعش مبارزه می کنیم

وی با اشاره به تالیف کتب ضد دینی، تصریح کرد: در چند سال اخیر بیش از 40 کتاب ضد دین در فضای مجازی و جامعه منتشر شده اند که چاپ این کتاب ها در مکه، مدینه و قاهره انجام شده است و همین مسئله سبب شده است جوانان نا آگاه از این تالیفات متاثر شوند.

آیت الله علیدوست با اشاره به تندروی های برخی از افراد، عنوان کرد: تندروی برخی از منتسبان به شیعه که ما آنها را شیعه نمی دانیم و یا این که آنها را نا به خرد می دانیم که سبب می شوند این گروه ها شکل بگیرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،با اشاره به رسالت رسانه ها در آگاه سازی، بیان کرد: رسانه ها باید در محرز کردن ماهیت این گروه تلاش زیادی داشته باشند و با معرفی همه جانبه عوامل شکل گیری این گروه پرده از ماهیت و اندیشه های پشت پرده این گروه بردارند.

وی با اشاره به مبارزه با پدیده شوم داعش، گفت: فتوای آیت الله سیستانی در کنار مبارزه فرهنگی جهان تشیع باید به گونه ای باشد که جهان را متحول کند، که در این زمینه نیز روشنگری رسانه ها می توانند موثر است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری