کد خبر: 1336

رئیس حوزه‌های علمیه سراسر کشور:

رئیس حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: حوادث عراق برای تمامی کشورهای منطقه باید درس عبرتی بزرگ باشد، زیرا تروریست در تمامی منطقه نفوذ کرده است و این یک هشدار جدی برای کشورهای منطقه است.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنيم، آیت الله حسینی بوشهری پیش از ظهر امروز در مراسم رونمایی از کتاب آیت الله فاضل لنرکرانی به روایت اسناد ساواک که در مرکز فقهی ائمه اطهار برگزار شد با اشاره به اینکه آیت الله فاضل لنکرانی دارای ابعاد شخصیتی بسیار عجیبی هستند اظهار کرد:ایشان یک مجاهد واقعی در عرصه انقلاب بودند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه این کتاب به دلیل اینکه قبل از انقلاب را روایت می کند بسیار با ارزش است تصریح کرد: این کتاب بخشی از فعالیت های سیاسی و انقلابی آیت الله فاضل لنکرانی است زیرا بسیاری از فعالیت های این عالم ربانی در این کتاب منعکس نشده است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه باید حرکت های انقلابی قبل از انقلاب مورد تحلیل و برررسی قرار بگیرد خاطرنشان کرد: در بین علمای حوزه از جایگاهی بسیار والا برخوردار هستند و توده مردم ما از عظمت و جایگاه بسیار خاصی برخوردار هستند.

آیت الله حسینی بوشهری با طرح این پرسش که رمز ماندگاری آیت الله فاضل لنکرانی چیست گفت: کسانی که اهداف عالی دارند و بیشتر به دنبال حقیقت هستند و در راه رضای خدا قدم بر می دارند در دل تاریخ ماندگار می شوند.

وی با اشاره به اینکه آنچه که به نفع مردم انجام می شود در دل جامعه ماندگار می شود خاطرنشان کرد: امام(ره) تا ابد در دل تاریخ می ماند و این در مورد شخصیت های غیر معصوم ما است  در حالی که پیشوایان ما حرکت ها و مجاهدت های بسیار زیادی را از خود نشان داده اند که تا ابد در دل تاریخ باقی می مانند.

رئیس حوزه های علمیه سراسر کشور عنوان کرد: بزرگترین ویژگی  این بزرگان دغدغه دین داشتن است، زیرا شاداب نگه داشتن درخت دین و بقای دین ارزش بسیار فراوانی دارد و بر همین اساس در دل مردم جای می گیرد.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به اینکه روحانیت کارنامه بسیار درخشانی دارد خاطرنشان کرد: بعد مسئولیت پذیری روحانیت ما دارای ارزش بسیار فراوان است و اگر بخواهیم این کارناه را برای مردم شرح دهیم باید هر روز برای مردم برنامه برگزار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در تحریم تنباکو ، نهضت ملی شدن نفت، نهضت مشروطه و پیروزی انقلاب اسلامی ما نقش بارز روحانیت را می بینیم و این موضوع سبب می شود در دل تاریخ باقی بمانند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه حوزه های علمیه ما مبنای  مبارزات شده بودند تصریح کرد: سران شاه می دانستند که آیت الله فاضل لنکرانی تاثیر بسیار زیادی را بر جوانان می گذارد پس بر همین اساس او را به جنوب کشور تبعید کردند.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به اینکه بیان زیبا و شاگردپرور آیت الله حسینی بوشهری غیر قابل انکار است تصریح کرد: تعداد شاگردان بسیار زیادی را که تربیت کرده و کتب بسیار ارزشمندی که از طرف ایشان به تالیف درآمده است نشان دهنده ابعاد ارزشمند شخصیت آیت الله فاضل لنکرانی است.

رئیس حوزه های علمیه کشور به قدردانی از بزرگان کشور و مجاهدان انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: برخی از افراد دارای چند بعد هستند زمانی که باید در مبارزه شرکت کنند در مبارزات  شرکت می کنند و زمانی که باید به درس بپردزازند در حوزه های علمیه علوم مختلف دینی را ترویج می دهند. 

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به اینکه شرح تحریر که نوشته آیت الله فاضل لنکرانی است بسیار ارزشمند است عنوان کرد: امام(ره) احیا روحیه انقلابی و جهادی را احیا کرد و توانست روحیه مبارزاتی را در مردم زنده نگه دارد.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه از نظر بعد خانوادگی آیت الله فاضل لنکرانی شان بسیار زیادی دارد اظهار کرد: رفت و آمد های بین امام(ره) و آیت الله فاضل لنکرانی بسیار زیادی بوده است و بسیاری براین عقیده هستن که رابطه امام(ره) با ایشان بسیار زیاد بوده است.

وی با اشاره به اینکه باید حوادث عراق مورد تحلیل و بررسی قرار بگیرد خاطرنشان کرد: خطرات بسیار مهم تری در ایران اتفاق افتاد امام به فضل الهی و به دلیل رهبری حکیم جامعه اسلامی توانست به مسیر خود ادامه دهد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری