کد خبر: 1334

با حضور وزیر اطلاعات

مراسم رونمایی از کتاب آیت‌الله فاضل لنکرانی به روایت اسناد ساواک با حضور وزیر اطلاعات و مدیر ‏حوزه‌های علمیه سراسر کشور در قم برگزار شد.‏

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنيم، مراسم رونمایی از کتاب «آیت‌الله فاضل لنکرانی به روایت اسناد ‏ساواک» پیش از ظهر امروز در سالن همایش‌های مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام فاضل لنکرانی با اشاره به اینکه امام (ره) قبل از انقلاب نیز فعالیت های سیاسی بسیار زیادی داشتند تصریح کرد: طلاب جوان حوزه های علمیه باید در جریان این موضوعات قرار بگیرند و باید امام را از نظر تاریخ سیاسی بشناسند.

وی با اشاره به اینکه کسانی که همراه امام بودند و فکر امام را به خوبی درک کردند معنای واقعی افراد با بصیرت هستند خاطرنشان کرد: عظمت حضرت امام(ره) بسیار بالاست ، کسانی قبل از انقلاب بودند که می گفتند نمی شود با امام مبارزه کرد زیرا حامی ایشان آیت الله فاضل لنکرانی است.

آیت الله حسینی بوشهری نیز در این دیدار با اشاره به اینکه این کتاب به دلیل اینکه قبل از انقلاب را روایت می کند بسیار با ارزش است تصریح کرد: این کتاب بخشی از فعالیت های سیاسی و انقلابی آیت الله فاضل لنکرانی است زیرا بسیاری از فعالیت های این عالم ربانی در این کتاب منعکس نشده است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه باید حرکت های انقلابی قبل از انقلاب مورد تحلیل و برررسی قرار بگیرد خاطرنشان کرد: در بین علمای حوزه از جایگاهی بسیار والا برخوردار هستند و توده مردم ما از عظمت و جایگاه بسیار خاصی برخوردار هستند.

آیت الله حسینی بوشهری با طرح این پرسش که رمز ماندگاری آیت الله فاضل لنکرانی چیست گفت: کسانی که اهداف عالی دارند و بیشتر به دنبال حقیقت هستند و در راه رضای خدا قدم بر می دارند در دل تاریخ ماندگار می شوند.

وزیراطلاعات به شخصیت برجسته آیت الله فاضل لنکرانی اشاره کرد و افزود: در مقابله با انحراف آیت الله فاضل لنکرانی سرامد بود و تمام تلاش خود را در این مسیر به کار برد.

علوی با اشاره به اینکه هرجا مردم زیر پرچم روحانیت حرکت کرده اند موفق شده اند خاطرنشان کرد: علما توانسته اند نقش بسیار بارزی را در انقلاب اسلامی داشته باشند

وزیر اطلاعات با بیان اینکه مبارزات زمانی در قبل از انقلاب معنا پیدا می‌کرد که همه در مسیر علما حرکت می‌کردند تصریح کرد: علما خطر را به جان خریدند و در مسیر اسلام ذره ای کوتاه نیامدند که نمونه بارز آن تحریم تنباکو است.

در انتهای این مراسم نیز از کتاب "آیت الله فاضل لنکرانی به روایت اسناد ساواک" رونمایی شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری