کد خبر: 1333

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی:

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی با اشاره به اینکه رسانه‌ها زمینه‌های ازدواج جوانان را در جامعه فراهم کنند گفت: هیئت های مذهبی ،رسانه ها و همین منبرها نقش بسیار مهمی در انتقال مفاهیم دینی دارند.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنيم، حجت الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی، پیش از ظهر امروز در هشتمین هم‌اندیشی خطبای برجسته کشور در مدرسه عالی دارالشفاء قم با اشاره به اینکه رسانه نقش بسیار مهمی در رسیدن به ابعاد فکری و فرهنگی جامعه دارد اظهار کرد: هیئت های مذهبی و همین منبرها نقش بسیار مهمی در انتقال مفاهیم دینی دارند و می بینیم با این هجمه های دشمنان هنوز منبرها خالی نشده است.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی با اشاره به اینکه موضوع خانواده و ازدواج نباید مورد فراموشی قرار بگیرد خاطرنشان کرد: طلاب باید در ماه مبارک رمضان، تبلیغ بسیار زیادی در این حوزه انجام دهند زیرا کشور به ازدواج و تولید نسل نیاز دارد.

حجت الاسلام رفیعی به جایگاه رفیع  خانواده در اسلام اشاره کرد و افزود: عدم مسئولیت پذیری در جامعه اسلامی سبب شده که جوانان کمتر به سمت ازدواج بروند و این موضوع سبب آسیب های جدی برای جامعه شده است.

استاد حوزه علمیه قم گفت: هر خانواده موفقی دارای ویژگی هایی از جمله خدامحوری، عفت، محبت، گذشت، احترام متقابل، دوری از بهانه‌جویی، دوری از انزوا، حق‌مداری،‌ انصاف، صبر در مشکلات است که باید این محورها توسط طلاب در جامعه تبلیغ شوند.

وی با اشاره به اینکه باید شکل گیری خانواده از اولیت های تبلیغ طلاب باشد عنوان کرد: کاهش نسل در جامعه معایب بسیار زیادی را به همراه دارد و باید برای این موضوع برنامه ای جدی تدوین شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری