عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای رایزنی‌های ظریف و اشتون در استانبول را مفید و برای بررسی راهکارهای مختلف پیشبرد مذاکرات عنوان کرد و گفت: قرار شد در صورت لزوم رایزنی‌ها در سطوح فنی و سیاسی تا قبل از مذاکرات بعدی وین برگزار شود.

به گزارش قم خبر، سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای در پایان دو روز رایزنی‌ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و کاتین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در استانبول در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، این رایزنی‌ها را طولانی و مفید به منظور بررسی راهکارهای مختلف پیشبرد مذاکرات عنوان کرد.

وی اعلام کرد: قرار شد در صورت لزوم تا پیش از دور بعدی مذاکرات که قرار است ۲۶ تا ۳۰ خرداد در وین برگزار شود؛ رایزنی‌ها در دو سطح فنی و سیاسی ادامه یابد.

لازم به ذکر است در چهارمین دور مذاکرات ایران و ۱+۵ که ۲۴ تا ۲۶ اردیبهشت ماه در شهر وین برگزار شد قرار بود که نگارش پیش نویس توافقنامه جامع هسته‌ای آغاز شود که به دلیل زیاده‌خواهی‌های طرف مقابل نتیجه ملموسی حاصل نشد و عراقچی در پایان این مذاکرات ابراز امیدواری کرد که این امر در پنجمین دور مذاکرات محقق شود.

وی عنوان کرد که دو طرف مصمم به ادامه مذاکرات هستند.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و کا‌ترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به همراه معاونانش دیروز و امروز دو دور رایزنی درباره بررسی روند پیشرفت مذاکرات ایران و ۱+۵ داشتند.

ظریف و اشتون بعدازظهر دیروز به مدت دو ساعت و نیم پشت درهای بسته به همراه معاونانش گفت‌و‌گو کردند و صبح امروز نیز ساعت ۹: ۳۰ صبح به وقت محلی دور دوم این رایزنی‌ها آغاز و دو ساعت و ۱۵ دقیقه به طول انجامید.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیشب نیز بر سر میز شام در محل سرکنسولگری ایران در استانبول به گفت‌وگو نشستند.

ساعت ۹ صبح امروز به وقت استانبول نیز نشست کار‌شناسی و فنی به ریاست حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل سیاسی و بین‌المللی وزارت خارجه و استفان کلمنت دستیار ارشد کا‌ترین اشتون در حاشیه رایزنی‌های ظریف و اشتون برگزار شد.

ظریف پیش از ظهر دیروز در مسیر سفرش به الجزایر برای شرکت در نشست میان دوره‌ای وزرای خارجه جنبش عدم تعهد به همراه سید عباس عراقچی، مجید تخت روانچی، حمید بعیدی‌نژاد و مرضیه افخم سخنگوی وزارت خارجه، راهی استانبول شد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران بعدازظهر امروز استانبول را به مقصد الجزیره ترک می‌کند.

نشست میان دوره‌ای وزرای خارجه جنبش عدم تعهد چهارشنبه و پنجشنبه در الجزیره برپاست. جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر عهده‌دار ریاست این جنبش است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری