مدیر بخش انگلیسی سایت شبکه تلویزیونی «العربیه» عربستان سعودی، با انتشار یادداشتی به حمایت از گروهک تروریستی منافقین پرداخت و به رئیس مخالفان سوریه پیشنهاد داد علاوه بر منافقین، با گروهک‌های جدایی‌طلب نیز ارتباط برقرار کند.

به گزارش قم خبر و به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه سعودی العربیه روز دوشنبه با انتشار مطلبی در سایت اینترنتی خود، به حمایت از گروهک تروریستی منافقین پرداخت و از دیدار اخیر «احمد الجربا» رئیس ائتلاف مخالفان سوریه با سرکرده این گروهک تمجید کرد.

این گزارش به قلم «عبدالرحمن الراشد» مدیر بخش انگلیسی این سایت نوشته شده است. فردی که به اتخاذ مواضع خصمانه و کینه‌توزانه در مقالات خود علیه جمهوری اسلامی شهره است.

او در این گزارش را، که برخی ناظران آن را قدری همراه با «توهم سیاسی» دانستند، تحت عنوان «رؤسای جمهور آینده ایران و سوریه» منتشر کرد و نوشت که دیدار جربا و «مریم رجوی» در پاریس «پیامی به تهران» و «حرکتی هوشمندانه» است و ابراز عقیده کرد که هیچ دلیلی ندارد که مخالفان سوریه به خط قرمزهای ایران احترام بگذارند.

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی یکشنبه‌شب خود به مناسبت چهاردهمین سالروز آزادسازی جنوب لبنان، در خصوص مسائل سوریه به این دیدار اشاره کرد و آن را نشان‌دهنده یأس جبهه سیاسی معارضان سوریه دانست.

راشد در ادامه می‌نویسد: «مخالفان سوری می‌توانند روابط ویژه‌ای با آن‌ها برقرار کنند، چراکه این گروه آموزش دیده هستند» و می‌توانند تهدیدی برای ایران محسوب شوند. او اذعان کرده است که هدف از دیدار جربا و رجوی، «جلب کردن توجهات» به این گروهک و بازگرداندن آن‌ها به منطقه است. وی همچنین پیشنهاد کرده است که منافقین بعد‌ها در سوریه مستقر شوند.

این نویسنده که مستقیما از خاندان حاکم سعودی در عربستان حقوق می‌گیرد، در پایان یادداشت خود پیشنهاد ایجاد شکاف قومیتی در ایران را مطرح کرد و نوشت که معارضان سوری می‌توانند با گروهک‌های مسلح جدایی‌طلب از ایران نیز وارد مذاکره شوند.

دیدار منافقین با معارضان سوریه در روزهای اخیر افزایش چشمیگری دارد. هفته گذشته روز سه‌شنبه نیز یک هیأت از معارضان خارج‌نشین سوریه در پاریس با برخی اعضای گروهک «منافقین» دیدار و هدف از این دیدار را هماهنگی و تبادل تجربیات اعلام کرد.

این دیدار در هتلی در پاریس برگزار شد.

بدر جاموس نماینده دبیر کل گروه موسوم به «ائتلاف ملی مخالفان سوریه» پس از این دیدار گفت که هدف این دیدار آشنایی، هماهنگی تلاش‌ها و تبادل تجربیات بود.

بدر جاموس به خبرگزاری آناتولی گفت: ما [معارضان سوریه]... از حکمرانی رژیمی مستبد رنج می‌بریم و هماهنگی ما با مخالفان ایران [بسیار] لازم [و ضروری] است.

به گفته این معارض سوری، این دیدار به درخواست منافقین و در یکی از هتل‌های شهر پاریس برگزار شد.

جاموس نه به هتل محل برگزاری این دیدار اشاره کرد نه به هویت نمایندگان منافقین.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری