کد خبر: 1303

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: فتنه‌گران سال ۸۸ به دنبال براندازی نظام بودند و کسانی که موضوع رفع حصر فتنه‌گران را مطرح می‌کنند، به دنبال تحقق اهداف فتنه ۸۸ هستند.

به گزارش قم خبر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین احمد سالک، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به فتنه فتنه‌گران در سال ۸۸ گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون دشمنان انقلاب و نظام به طور مرتب توطئه‌هایی را در حوزه‌های نظامی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و حتی مسائل اجتماعی داشته‌اند و در تمام این فتنه‌ها دو اتفاق مهم رخ داده که یکی افزایش بصیرت مردم و راسخ‌تر شدن عزم آنها و دیگری استقامت جامعه ما در مقابل پیچیدگی‌های عملیات‌های دشمنان است.

وی افزود: دشمنان در حوزه اجتماعی دو فتنه ۷۸ و ۸۸ را در کشور ما به راه انداختند و امروز در حال تدارک فتنه‌ای بزرگتر برای کشور ما هستند که در این فتنه هم از عناصر داخلی بهره بگیرند و هم از اپوزیسیون‌های خارج کشور.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: بعضی‌ها در مصاحبه‌های خود این موضوع را مطرح می‌کنند که باید سران فتنه آزاد شوند و برخی سعی دارند فتنه ۸۸ را در حد صورت گرفتن یک خطا مطرح کنند و می‌گویند که طرفین با هم بنشینند و آشتی کنند و عده‌ای عنوان می‌کنند که فتنه ۸۸ به دلیل نبود آزادی در کشور برای بیان مطالب صورت گرفته است.

سالک اضافه کرد: هر سه این گروه‌ها یک هدف را دنبال می‌کنند و آن این است که اهداف فتنه ۸۸ مبنی بر قانون‌‌گریزی و مقابله با ولایت باید تحقق پیدا کند.

وی با اشاره به اهداف فتنه ۸۸، افزود: فتنه ۸۸ به دنبال جدا کردن مردم از اندیشه‌های الهی و اسلامی و انقلابی امام و مقام معظم رهبری بود و هدف دوم آن براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران و بر سر کار آمدن خواست آمریکا و رژیم صهیونیستی و از بین بردن ستون خیمه اسلام یعنی ولایت بود.

نایب‌رئیس فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: سران فتنه باید محاکمه شوند و این از رأفت جمهوری اسلامی است که سران فتنه را در خانه‌هایشان محبوس کرده‌اند و الا در همان ابتدای کار باید به حرم محاربه محاکمه می‌شدند اما این رأفت جمهوری اسلامی است که برخی‌ها را پررو کرده که این موضوع را مطرح کنند که باید حصر سران فتنه شکسته شود.

سالک خاطرنشان کرد: خسارات زیادی از فتنه‌گران سال ۸۸ به کشور وارد شده و مطالبات مردم نیز باید در این ارتباط مورد توجه قرار گیرد چرا که تعداد قابل توجهی از مردم در جریان فتنه به شهادت رسیدند. فتنه‌گران انقلاب را تحت‌الشعاع قرار داده و شیرینی انتخابات سال ۸۸ را به تلخی بدل کردند. ایجاد ناامنی، فراهم کردن زمینه برای ورود استکبار و به طمع انداختن آنها از دیگر اقدامات فتنه‌گران در سال ۸۸ است.

وی افزود: کسانی که بحث رفع حصر سران فتنه را مطرح می‌کنند نهم دی سال ۸۸ را فراموش کرده‌اند و باید بگویم امروز هم اگر لازم باشد ما در مقابل اینگونه اقدامات می‌ایستیم و این مسئله‌ای نیست که ما از کنار آن بگذریم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری