کد خبر: 1289

قبل از بازگشایی سفارت انگلیس باید بررسی شود که این سفارخانه به چه دلایلی تعطیل شد

دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه طرح رفع حصر سران فتنه تقابل با مردم است، گفت: بازگشایی سفارت انگلیس در سالروز فتنه ۸۸ پیام خوبی برای مردمی که حماسه ۹ دی را آفریدند، ندارد.

به گزارش قم خبر؛ سیدسجاد موسوی دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به فرارسیدن سالروز فتنه ۸۸ گفت: فتنه ۸۸ خیانت بزرگی بود که هیچ‌گاه از ذهن ملت پاک نمی‌شود.

وی با بیان اینکه برخی‌ها در این روزها بحث آزادی سران فتنه را مطرح می‌کنند، گفت: مگر اخیرا در رفتار سران فتنه تغییری رخ داده است که بشود با آن برای رفع حصر سران فتنه تصمیم جدیدی صورت گیرد.

موسوی با بیان اینکه سران فتنه همچنان به همان مواضع و رفتارهایی که در زمان فتنه داشتند، پایبند هستند، افزود: کسانی که بحث آزادی سران فتنه را مطرح می‌کنند به نوعی با مردم انقلابی مقابله می‌کنند.

دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه ‌بحث آزادی سران فتنه یک بحث حاشیه‌ای و برای سرپوش گذاشتن بر روی خیانت‌های فتنه‌گران است، ادامه داد: ما هرگز اجازه نخواهیم داد که سران فتنه بدون معذرت خواهی و اظهار پشیمانی آزاد شوند، آنها باید پاسخ ملت را به خاطر به شهادت رساندن جمعی از جوانان و مردم انقلابی بدهند.

وی ضمن محکوم کردن فتنه ۸۸ تصریح کرد: ما خواهان مجازات سران فتنه هستیم ولی متأسفانه همزمان با سالروز این خیانت بزرگ بحث‌هایی در رابطه با بازگشایی مجدد سفارت انگلیس مطرح شده که موجب نگرانی دانشجویان و مردم انقلابی شده‌است.

موسوی یادآور شد: قبل از بازگشایی سفارت انگلیس باید بررسی شود که این سفارخانه به چه دلایلی تعطیل شد و آیا ضرورت‌های تعطیلی این سفارت برطرف شده که اکنون دم از بازگشایی آن زده می‌شود.

موسوی اظهار داشت: سوال ما از کمیسیون امنیت ملی مجلس این است که آیا مگر در ذات خبیث دولت انگلیس و ماهیت این کشور تغییری رخ داده است که می‌خواهیم این دزد سیاسی را که مدتی پیش با خفت از کشور بیرون کرده‌ایم دوباره با سلام و صلوات به کشور بازگردانیم؟

وی با بیان اینکه بازگشایی سفارت انگلیس چه دستاوردی برای کشور می‌تواند داشته باشد، اضافه کرد: ما کمیسیون امنیت ملی را در این ماجرا مقصر می‌دانیم و اعضای این کمیسیون باید پاسخگو باشند.

موسوی تصریح کرد: آیا می‌خواهیم با بازگشایی سفارت انگلیس، رفت و آمدهای آقازاده‌ها را به این کشور آسان کنیم یا جاده را برای فتنه انگیزی‌های دیگر این کشور صاف کنیم.

وی با بیان اینکه ضرورتی برای بازگشایی سفارت انگلیس وجود ندارد،‌گفت: نمایندگان مجلس و مسئولان دیپلماسی به جای اینکه بحث بازگشایی سفارت انگلیس را پیگیری کنند به بحث اعدام ۸۰ ایرانی در مالزی و نفوذ آمریکا در آمریکای جنوبی بپردازند.

وی اظهار داشت: مگر ما خیانت‌های انگلیس را فراموش کرده‌ایم؟ مگر حجازی که در قتل ندا آقاسلطان نقش داشت با نقشه سفارت انگلیس از کشور فرار نکرد و مگر خاوری با حمایت انگلیس‌ها از کشور خارج نشد؟

وی در خاتمه یادآور شد: بازگشایی سفارت انگلیس در سالروز فتنه ۸۸ پیام خوبی برای مردمی که حماسه ۹ دی را آفریدند ندارند و ما قطعا نخواهیم گذاشت که دزدان سیاسی را که از کشور بیرون کرده‌ایم به کشور برگردانند مگر اینکه به خاطر رفتارهای گذشته خود عذرخواهی کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری