محمد خاتمی مدعی شد: نه قصد داشتم و نه دارم و نه زمینه‌اش فراهم است که به قدرت بازگردم.

محمد خاتمی مدعی شد: نه قصد داشتم و نه دارم و نه زمینه‌اش فراهم است که به قدرت بازگردم.
خاتمی: زمینه‌ بازگشتم به  قدرت فراهم نیست/ شعار و رفتار متناقض
به گزارش جهان، رئیس بنیاد باران در دیدار با اعضای کانون زندانیان سیاسی قبل از انقلاب گفت: همه ما می‌خواهیم دولت موفق باشد. این دولت مشکلات بزرگی دارد و کارهای خوبی هم انجام داده است؛ البته ممکن است عیب و نقصی هم باشد، اما بخش قابل توجهی از این عیب و نقص‌ها از گذشته به ارث رسیده و دولت ناچار است به جای ایجاد یک زمینه تازه، انرژی خود را برای ترمیم آن مشکلات بگذارد.

وی با تاکید بر اینکه همه ما دلمان می‌خواهد نظام از آسیب‌ها مصون بماند، اضافه کرد: ما اعتراض و انتقاد داریم اما اصل نظام را قبول داریم و نمی‌خواهیم آن اعتراض‌ها و انتقادها به اصل نظام لطمه بزند. متاسفانه تنگ‌نظری‌هایی وجود دارد که نظام را در یک دیدگاه محدود خلاصه می‌کنند و هر کسی خلاف آن حرف بزند، می گویند نظام تضعیف شد؛ در حالی که این محدود کردن دید درباره نظام بزرگترین ضربه به آن است.

خاتمی در ادامه با تاکید بر این‌که «نه قصد داشتم و نه دارم و نه زمینه‌اش فراهم است که به قدرت بازگردم» گفت: ما نسلی هستیم که نباید دیگر به قدرت بازگردیم اما دوست داریم ارزش‌ها و معیارها حفظ شود و شخصیت هایی که نسبت به نظام، آرمان ها و سرنوشت ایران دغدغه بیشتری دارند روی کار بیایند و برای این موضوع تلاش می کنیم.

رئیس بنیاد باران درباره انتخابات عراق هم گفت: در عراق انتخاباتی برگزار شد که هیچ کس نگفت انتخابات غیر دموکراتیک است البته ممکن است تخلف باشد و همه جا هم ممکن است باشد.

خاتمی افزود: آمریکا با این جریانات ارتجاعی همسو نیست اما آیا فشاری که روی جمهوری اسلامی گذاشته می شود با داعش یکی است؟ من نمی گویم ما عیبی نداریم، اما در اینجا به نام دین تجربه دموکراسی و جمهوری می شود. در درون با خودمان ممکن است حرف و حدیث داشته باشیم اما دعوا مال خودمان است و در دفاع از اصل قضیه و اصل نظام و تمامیت ارضی و نظام های دموکراتیک منطقه اختلافی نیست. این انقلاب را باید پاس داشت.

خاتمی البته هیچ اشاره ای به رفتار خود و دوستانش در جریان فتنه 88 که با این سخنان کاملا متناقض است، نکرد و نگفت که اگر "تخلف در همه جا هم ممکن است" و "دعوا مال خودمان است"، چرا با یک دروغ بزرگ به نظام اسلامی تهمت زدند و همسو با دشمنان تابلودار کشور، علیه رای مردم و قانون اساسی، خیابان ها را به آشوب کشیدند.

بر پایه این واقعیت است که ادعای خاتمی درباره عدم تمایل به حضور در صحنه سیاسی و قدرت، مشکوک و باورش سخت به نظر می رسد.
 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری