کد خبر: 128

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: شریعت نازل شده بر پیامبر اکرم (ص) کامل‌ترین شریعت‌ها است و قرآن معجزه تغییر ناپذیر پیامبر اکرم (ص) است که هزاران سال جاوید و ماندگار باقی مانده است.

به گزارش قم خبر و به نقل از تسنیم، آیت‌الله عباس کعبی با اشاره به بعثت پیامبراکرم (ص)، اظهار کرد: دین اسلام دینی الهی است که بر پایه فطرت و حقیقت بنا شده است و خداوند برای تبیین حقایق هستی، تبیین توحید، معاد و تبیین زندگی سعادت بخش انسان پیامبران را فرستاده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به شرایط بعثت پیامبران، افزود: در میان انبیا فرستاده شده بخشی رسالتشان جهانی بود و خاتم انبیا (ص) مانند دیگر انبیا یک دین واحد را برای بشریت آورد اما برخی از شرایطش با ادیان دیگر متفاوت بود.

وی با اشاره به دین اسلام، تصریح کرد: شریعت نازل شده بر پیامبر اکرم (ص) کامل‌ترین شریعت‌ها است و قرآن معجزه تغییر ناپذیر پیامبر اکرم (ص) است که هزاران سال جاوید و ماندگار باقی مانده است.

آیت الله کعبی با اشاره به تطبیق آیات قرآن با شرایط روز، عنوان کرد: پیام‌های قرآن، پیام‌های جاودانی است که همیشه زنده و متناسب با شرایط جامعه است و قوانین و مقررات زندگی و اجرای دین در گرو عمل به آیات نورانی قرآن است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به رمز ماندگاری دین اسلام و قرآن کریم، خاطرنشان کرد: رمز ماندگاری قرآن در طول این سال‌ها این است که پیام خداوند بر قلب پاک‌ترین مرد زمین نازل شد و همین مسئله سبب ماندگاری دین و آیین مقدس اسلام در طول بیش از ۱۴ قرن شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری