کد خبر: 12790

مدیرکل راه و شهرسازی:

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: کاهش آلودگی صوتی ناشی از عبور قطارها و استاندارد شدن عبور و مرور از مهمترین ویژگی دوار کشی اطراف راه آهن حدود 23 میلیارد ریال برای شهرداری هزینه داشته است.

محسن بهشتی در گفت‌و‌گو با قم خبر با اشاره به دیوار حائل گذاشتن در اطراف ریل راه آهن اظهار داشت: اجرای این طرح در سرعت قطارها در محدوده شهری تاثیر مستقیمی دارد.

 
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم افزود: برای تسهیل در افزایش ضریب ایمنی عبور و مرور عابران باید از  پلهای زیرگذر بیشتری استفاده شود و نخستین قطعات پیش ساخته این دیوار تا پایان سال جاری و در صورت مساعد بودن شرایط جوی انجام می شود.
 
وی تصریح کرد: طول این دیوار در اطراف خطوط ریلی بین شهر قم حدود 8 کیلومتر است البته ارتفاع این قطعات پیش ساخته شده نیز دو و نیم متر است.
 
بهشتی عنوان کرد: در طرفین حریم خط آهن و در حد فاصل  پل روگذر تونل خیابان امامزاده ابراهیم (ع) زیرگذر وبزرگراه امام علی (ع) نیز باگزاری و نصب می شود که در افزایش ایمنی تردد عابران پیاده نقش پررنکگی دارد.
 
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: کاهش آلودگی صوتی ناشی از عبور قطارها و استاندارد شدن عبور و مرور از مهمترین ویژگی این طرح است که حدود 23 میلیارد ریال برای شهرداری هزینه داشته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری