کد خبر: 1276

همزمان با بازسازی کارگزاران، اعضای حزب منحله مشارکت درصددند با تغییر نام، این حزب ساختارشکن را احیا کنند.

به گزارش قم خبر؛ مثلث آنلاین نوشت: اصلاح‌طلبان یک سال پس از انتخابات ریاست جمهوری، فعالیت‌های سیاسی خود را شدت بخشیده‌اند. از یک سو کارگزاران سازندگی شورای مرکزی خود را با تغییراتی مواجه ساخته و جلسات منظمی برگزار می‌کند و در سوی دیگر این جناح نیز رایزنی‌هایی برای نحوه بازگشت به قدرت رسمی کشور در حال انجام است.


در تازه‌ترین تحول، اعضای اصلی حزب مشارکت به تصمیماتی برای ادامه کار حزبی خود رسیده‌اند. خبرها حاکی از آن است که تغییر عنوان و درخواست برای مجوز جدید به این دلیل است که آنها از اینکه بتوانند با نام قبلی فعالیت کنند ناامید شده‌اند. البته هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده اما طیفی که موافق تغییر نام هستند از اکثریت برخوردارند.

گفته می‌شود یکی از دلایل تغییر تصمیم قبلی، آغاز فعالیت‌های حزبی محمدرضا عارف است. برخی اعضای مشارکت معتقدند که عارف در حال جذب بدنه اجتماعی قابل توجهی از اصلاح‌طلبان است.

جبهه مشارکت با حضور ۱۱۰ تن از چهره‌های فعال ستادهای انتخاباتی خاتمی و برخی اعضای دولت اصلاحات، با هدف حمایت از دولت وی در تاریخ ۷۷/۹/۱۴ با دبیر کلی رضا خاتمی اعلام موجودیت کرد و در تاریخ ۷۷/۱۲/۱ از وزارت کشور مجوز فعالیت رسمی گرفت.

پیرو اخطار کتبی شماره ۴۳/۸۲۴۷۵ مورخ ۸۸/۵/۲۷ به این حزب برای رعایت قانون، گزارشات و مستندات واصله در خصوص عملکرد، رفتارها و مواضع آن تشکل در جلسه مورخ ۸۹/۱/۲۳ کمیسیون موضوع ماده ۱۰ قانون فعالیت احزاب و جمعیت‌ها طرح و پس از بحث و بررسی، به دلیل انطباق برخی از فعالیت‌های آن با بندهای الف، هـ، و، ز و ح ماده ۱۶ قانون احزاب که گروه‌ها صراحتاً از ارتکاب آن منع شده‌اند، اعضای کمیسیون به اتفاق و به استناد بند ۳ و ۴ ماده ۱۷ قانون احزاب رای به توقیف پروانه فعالیت حزب مشارکت دادند.

برخی سران حزب مشارکت در آشوبگری سال ۸۸ نقش‌آفرینی می‌کردند و پس از محاکمه به زندان محکوم شدند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری