سرمربی تیم ملی فوتبال ایران یک روز پس از تساوی برابر نیجریه گفت: هنوز خیلی از کارشناسان و رسانه ها معتقدند که در گروه ما سه تیم حضور دارند. کارلس کی روش همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر احتمال تغییر در ترکیب اصلی تیم ملی برای دیدار با آرژانتین را محتمل دانست و گفت: ما برای هر بازی برنامه خاصی داریم و این احتمال وجود دارد که تغییراتی را در ترکیب تیم ملی ایجاد کنیم.

 

 

به گزارش قم خبر و به نقل از مهر، کارلوس کی روش پس از پایان نخستین تمرین تیم ملی فوتبال ایران بعد از تساوی برابر نیجریه در سالن کنفرانس کمپ کورینتیانس به خبرنگاران گفت: هنوز اعتقاد دارم که اکثر افراد فکر می کنند در این گروه سه تیم حضور دارند. اکثر کارشناسان هم اعتقاد دارند که آرژانتین تیم اول این گروه خواهد بود. آنها اعتقاد دارند تیم دوم بوسنی خواهد بود.

وی ادامه داد: همانطور که چند روز پیش گفتم ما شایستگی حضور در جام جهانی را داریم و اینجا هستیم تا با روحیه جنگندگی بالا مبارزه کنیم. و اینطور نیست که بعد از اولین بازی ما را غرور گرفته باشد. سعی می کنیم در بازی بعدی هم همین روش را ادامه دهیم و کاملا جنگنده ظاهر شویم. همانطور که گفتم مهم این است که بعد از هر بازی سر بازیکنان من بالا باشد. می خواهم که تمام هواداران فوتبال ایران به تیم شان افتخار کنند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: آرژانتین نزدیک به چهل سال است که از نظر اعتباری در سطح اول فوتبال دنیا قرار دارد. ولی دو مسئله مهم در فوتبال وجود دارد که نباید آنها را فراموش کنیم. اینکه اعتبار در دنیای فوتبال هیچ وقت دلیل برد شما نمی شود. در درجه دوم اینکه هیچ بازی در جهان وجود ندارد که قبل از شروع بازی شما بدانید برنده بازی هستید. در نتیجه دیدار با آرژانتین سخت ترین بازی ایران در جام جهانی است. با این شرایط تیم ملی ایران در چند روز آینده پرتنش ترین روزهایش را پیش رو دارد.

کی روش ادامه داد: تنها راهی که ما داریم این است که خوب تمرین کنیم و بهترین بازیکنان مان را به میدان بفرستیم. بهترین بازیکن ما که امروز هم روحیه خوبی داشت در دیدار برابر آرژانتین هم بهترین بازیکن ایران خواهد بود. منظورم از بهترین بازیکن روحیه تیم ملی فوتبال ایران خواهد بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در ادامه خاطر نشان کرد: ما به هیچ عنوان بازیکنانمان را برای دیدار با بوسنی نگه نخواهیم داشت و از بهترین بازیکنانمان برای دیدار با آرژانتین استفاده خواهیم کرد. من در فوتبال به فردا اعتقاد ندارم و تنها به همان بازی روز فکر می کنم.

کی روش در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر که آیا برای دیدار با آرژانتین تغییراتی در ترکیب تیم ملی خواهید داشت گفت: بله این احتمال وجود دارد و ممکن است تغییراتی را در ترکیب تیم ملی ایجاد کنیم. اما مهم این است که بتوانیم خوب استراحت کنیم چرا که ما بازی سختی را برابر نیجریه پشت سرگذاشتیم. در حال حاضر مهمترین برنامه ما این است که بتوانیم از نظر فیزیکی به بهترین شکل ممکن برای دیدار با آرژانتین آماده شویم.

وی در پاسخ به سوالی در مورد افت اشکان دژاگه در دیدار برابر نیجریه گفت: کار مهاجمان ما در دیدار برابر نیجریه بسیار دشوار بود. خصوصا کار اشکان و خسرو حیدری. البته شکی هم نداریم که اشکان فصل گذشته مصدوم بود و چند بازی را هم از دست داد و الان هم روند رو به رشدش را ادامه می دهم. شکی نداریم که در دیدار برابر نیجریه عملکرد خوبی داشت. همین که بازیکنان نیجریه می دانستند یک بازیکن از لیگ برتر انگلیس در ترکیب ایران حضور دارد برای ما کافی بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال در مورد اینکه آیا این قول را می دهد که بازیکنان تیم ملی ایران بازهم مثل دیدار با نیجریه با سربلندی زمین را ترک کنند گفت: البته همینطور است. وقتی شما شاهد این هستید که بازیکنان در طول ۹۰ دقیقه با تمام توانشان بازی می کنند، مطمئنا این مطلب افتخار آمیز است و فقط کسانی که جبهه های فکری خاصی دارند غیر از این فکر می کنند. مطمئنا ما این افراد را کنارمان داریم. وقتی شما تیمی را می بینید که در طول ۹۰ دقیقه در زمین می جنگند و توانشان را می گذارند باعث افتخار مردم و هواداران خواهند شد.

کی روش در مورد اینکه آیا بهترین بازیکن زمین می توانست از تیم ملی ایران باشد گفت: شما فکر می کنید اگر مقابل تابلوهای تبلیغاتی یک بازیکن گمنام قرار می گرفت برای آنها خوشحال کننده بود. قطعا بازیکنان ایران برای اینکه در این جایگاه قرار بگیرند راه سخت و طولانی در پیش دارند و سالها طول می کشد تا به این شرایط برسند.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که فوتبال تیم شما بیننده را یاد نوع فوتبال مورینیو می اندازد و آیا ایده کارلوس کی روش این است که بتواند فضاها را به روی حریفان ببندد و فوتبال منظم دفاعی ارائه کند؟ گفت: شما با این مقایسه می خواستید از من انتقاد کنید یا تعریف؟ مطلبی که می توانم به شما بگویم این است که همه مربیان با آنچیزی که در دستشان دارند می توانند توانایی هایشان را ارائه کنند. زمانی که در رئال حضور داشتم و رونالدو را داشتم سه نفر از بازیکنان حریف می رفتند روی رونالدو و من ستاره های دیگر هم داشتم. اما الان باید به بازیکنانی که در اختیار داریم فکر کنیم. الان باید با نظم بیشتری کار کنیم.
 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری